Zajímavosti

Svědectví víry všedního života: Jak Pán Bůh chtěl, abych se připojila k modlitebnímu maratonu

Již delší dobu se modlívám nejrůznější novény a pobožnosti. Samozřejmě za konkrétní úmysly. Před nedávnem jsem objevila 30 denní pobožnost ke svatému Josefovi, kde jsem prostřednictvím tohoto světce předkládala Pánu své úmysly. Když jsem tuto pobožnost, ukončila blížil se měsíc květen.
Začala jsem si říkat, možná by nebylo špatné se teď pomodlit nějakou 30 denní pobožnost k Panně Marii, a tak jsem přemýšlela, zda nějaká taková náhodou neexistuje. Den, kdy jsem se touto myšlenkou zabývala, jsem si také pustila online mši svatou. Trošku jsem si vybírala až jsem zvolila bohoslužbu vysílanou z poutního místa Štípa. Jak se ukázalo byla to skvělá volba.
Místní duchovní správce v kázání zmínil nejen světce, kterého jsme si ten den připomínali, ale také výzvu papeže Františka ke květnovému modlitebnímu maratonu růžence s každodenními úmysly. Postupně mi to došlo. Nač budu někde složitě vyhledávat třicetidenní pobožnost k Panně Marii, když se můžu společně s hlavou církve modlit růženec na důležité úmysly? Měla jsem radost, že to Pán Bůh takto vedl. Říkala jsem si, že kdybych zvolila jinou online mši svatou, možná bych o ničem takovém nevěděla...
Každý den se k úmyslům papeže Františka připojuji, ale protože jsem člověk hříšný a mám mnoho jiných dalších úmyslů, rozhodla jsem se přiložit k růžencové modlitbě ještě svůj osobní úmysl a přidala litanie k Panně Marii. Možná to není úplně ono, ale pro mě je to cesta. Nepřidáte se také? Modlitba růžence je maximálně 30 minut Vašeho času a můžete si být jistí, že takto využitý čas nebude rozhodně promarněn.

koncert Šlapanice 2017


papez-FrantisekSdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 06. 05. 2021 | 1081 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.