Mimo naši oblast

Setkání mládeže s otcem biskupem v Litoměřicích

V sobotu před květnou nedělí 23. 3. se v Litoměřicích uskutečnilo diecézní setkání s otcem biskupem Janem Baxantem. Kdo byl jeho hlavním hostem a jaké vůbec setkání bylo? Toto vše si můžete přečíst zde.

Tak jako každý rok i letos se účastníci setkání nejprve spolu setkali :-) v kině Máj, kde proběhl dopolední program. Hlavním hostem byl otec biskup sám. Povídal o synodu Nové evangelizace, kterého se loňského roku zúčastnil. Nechyběli ani otázky na tělo z řad mládeže. A tak jsme se dověděli mnohé zajímavé. Otec biskup nás velmi povzbudil, zmínil, že pro Krista je třeba trpět, pokud to okolnosti vyžadují, sám uváděl příklady ze svého života, kdy on sám snášel těžkosti pro Krista a nebyly to jen tak nějaké chvilky...Nechyběly videa a zajímavosti...

Následovalo občerstvení a odpolední program.V kostele Všech svatých na náměstí v Litoměřicích jsme mohli shlédnout dramaticky ztvárněnou křížovou cestu a pak hurá do katedrály na mši svatou.Jako památku na setkání v Litoměřicích a také na to, abychom nezapomínali na svou víru jsme si domů odnesli napodobeninu velkomoravského křížku.

Celým setkáním nás doprovázela kapela VíBůh. Setkání bylo moc pěkné, věřím, že mnohé mohlo velmi povzbudit.

Další setkání se blíží...bude již letos na podzim

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 27. 03. 2013 | 2985 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.