Zajímavosti

Rok svatého Josefa: Myšlenka o sv. Josefovi

sv-Josef Papež František vyhlásil od 8. prosince roku 2020, zvláštní Rok sv. Josefa. Přinášíme myšlenku, která se k tomuto světci váže. Ukazuje postoj, který sv. Josef zaujímal, a který může být příkladným pro nejednoho z nás.


Sv. Josef miloval Ježíše otcovskou láskou. Není to až tak úplně samozřejmé, protože jde o nevlastního syna. Josef asi nikdy nepočítal s tím, že bude mít nemanželské dítě. Byl před tuto skutečnost Bohem nečekaně postaven. To se tak občas v životě stává, že Bůh člověka postaví nečekaně před něco, co vůbec neplánoval, a dokonce ani nikdy nechtěl. Na sv. Josefovi je ohromné to, jak se k dané situaci postavil: v duchu ochotné poslušnosti, v duchu otázky "Pane Bože, jak bys čekal, že se teď mohu nejlépe zachovat, abys ze mě mohl mít radost?" U něho to bylo jednoznačné - pochopil, že nejlepší řešení je přijmout novou roli otce a dát se k dispozici natolik, že i k tomu bude platit nefalšovaná láska vůči nevlastnímu synovi.

Taky se nám to může někdy stát, že nás Bůh postaví do situace, s kterou jsme nepočítali, nebo kterou jsme dokonce nechtěli. Někdy se do takové situace dostaneme vlastní vinou. V té chvíli by bylo dobře, kdybychom si vzpomněli na postoj sv. Josefa a podobně jako on si položili otázku: "Jak mohu v dané situaci jednat nejlépe tak, aby to dělalo Pánu Bohu radost?" I v té nejméně příznivé situaci nám může tento Josefův postoj napomoci, abychom se zorientovali a vybrali to nejlepší, co ještě můžeme. Svatý Josefe, přimlouvej se za nás, abychom dokázali jednat podobně jako ty.

sv-Josef
aSdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 17. 01. 2021 | 805 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.