Bylo

Rok sv. Josefa: pouť ke sv. Josefovi a zasvěcení biřmovanců z Jeníkovska

PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21 Na konci října trávily děti a mládež z jeníkovska podzimní prázdniny na faře ve Štítarech. Mezi nimi byli také ti, kteří se začali připravovat na přijetí svátosti biřmováni. V rámci víkendového pobytu se konala také pouť ke svatému Josefovi do Senetářova v brněnské diecézi, kde se děti a mládež spolu s poutníky zasvětili sv. Josefovi.


Přede mši svatou byli poutníci seznámeni místní farnicí s historii kostela, který je zde zasvěcený sv. Josefovi. Přestože je kostel v Senetářově novodobý a plný moderního umění je zde vše uspořádáno tak, aby měl člověk neustále na paměti Boží skutečnosti. Každý obraz má své hluboké odůvodnění. I zdejší reliéf sv. Josefa znázorňuje nejen osobnost tohoto světce, ale také jeho život a patronát. Mši svatou sloužil otec Marek Dunda a zpívaly se písně ke sv. Josefovi. Na konci mše svaté se poutníci zasvětili svatému Josefovi a přítomní biřmovanci zasvětili sebe a svou přípravu tomuto světci taktéž.

Myšlenky z kázání otce Marka Dundy pronesené při pouti:
Je to již třetí farní pouť, která byla FATYMem v Roce sv. Josefa podniknuta na místo, které je zasvěcené sv. Josefovi v rámci brněnské diecéze. Mnozí lidé stále přichází a sdělují své zkušenosti se sv. Josefem. Nejsou to zkušenosti velké, ale krásné. Například: Tři lidé nemohli najít práci, po té, co se tato potřeba svěřila sv. Josefovi našli ji během jednoho týdne.
K Senetářovu mám zvláštní vztah: Ze Senetářova pochází jeden ze šesti kněží Zouharových Alois, ten mně v roce 1969 pokřtil a byl naším farářem. Jemu vděčím za mnohé. Byl velkým ctitelem sv. Josefa. Jednou vyprávěl, jak už jako mladý kněz cestoval v zimě do Senetářova, šel pěšky od vlaku zřejmě z Blanska. Počasí bylo velmi nepříhodné. Cesta namáhavá, nekonečná a už ho opouštěly síly. Došel až ke kapličce a zde ho už malátnost přemáhala natolik, že už neměl sílu pokračovat dál a byl by zde umřel. V tom mu položil nečekaně na rameno neznámý muž a doprovázel ho cestou až do Senetářova. Teprve zde se od něj odpojil. Cestou nepromluvil ani slova, ale otec Alois zpětně tuto záchranu připisoval sv. Josefovi
V tomto třetím kostele sv. Josefa se chceme zasvětit sv. Josefovi, tak jak jsme se tomu po celý rok připravovali. A tím zasvěcením chceme říci, že ho prosíme, aby se stal našim ochráncem, průvodcem, se kterým chceme jít za Kristem.
Následovat bude zasvěcení biřmovanců, kteří zahájili přípravu v Jeníkově a mají zde své dvě zástupkyně, které zásvětnou modlitbu pronesou.


BOHU DÍKY!PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21


PouT-ke-sv-Josefovi-Senetarov21

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 23. 11. 2021 | 353 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.