Zajímavosti

Rok sv. Josefa: Myšlenka na 6. týden v mezidobí: Sv. Josef ochotně poslechl

sv-Josef Bůh dává Josefovi pokyny ve snu. Např. se mu zjevil ve snu anděl, když už chtěl propustit Marii poté, co zjistilo, že čeká dítě.

Anděl mu tehdy řekl: „Josefe, synu Davidův, neboj se k sobě vzít svou manželku Marii. Vždyť dítě, které počala, je z Ducha svatého. Porodí syna a dáš mu jméno Ježíš; on totiž spasí svůj lid od hříchů.“ (Mt 1, 20-21) V Betlémě mu anděl ve snu říká: „Vstaň, vezmi dítě i jeho matku, uteč do Egypta a zůstaň tam, dokud ti neřeknu.“ (Mt 2, 13) A v Egyptě pak Josef dostal pokyn ve snu, že je možné, aby se vrátili domů.

Pro Josefa je typické, že vždycky ochotně a hned poslechl. Vidíme, že právě díky jeho poslušnosti se mohl realizovat velkolepý Boží plán, a kdyby např. v Betlémě Josef ochotně a hned neposlechl, mohl by pak do Egypta možná utíkat jen s Marií. Ta ochotná poslušnost Boží vůli je pro nás výmluvným příkladem a výzvou. Jenomže někdo řekne: „Mně Pán Bůh takové pokyny ve snu nedává, tak co mám poslouchat?“ Boží vůli můžeme poznávat i jinak. Každý máme svědomí, a to nám říká, co je dobré a co je zlé. Známe Desatero a Bůh k nám promlouvá i skrze učení Církve… Každý z nás může dobře rozpoznat, co od nás Pán Bůh čeká. Jde jen o to, abychom měli podobnou ochotu Pána poslechnout jako Josef. Pokud budeme tak ochotní a poslušní jako Josef, dá se očekávat, že Bůh podobně požehná i naším snahám, jako požehnal jemu.

Heslo k zapamatování:

Hned ochotně poslechl,
na Boha se spolehl.
2017


solunaci-Hudcov2020

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 15. 02. 2021 | 626 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.