Zajímavosti

Rok sv. Josefa: Jak jej uctíváme v Jeníkově

sv-Josef I v jeníkovském kostele je letos v roce sv. Josefa tento světec zvýrazněn a více uctíván. Vzhledem k tomu, že sv. Josef má v jeníkovském kostele jednu z velkých soch v nadživotní velikosti, je patrné, že zde byl uctíván už i v minulých staletích.
Když však přijdete do kostela dnes, určitě sv. Josefa nepřehlédnete, je totiž krásně zvýrazněn hned trojím způsobem. Za prvé: za jeho sochou je tkanina, díky které je socha nepřehlédnutelná. Za druhé: na zemi před sochou se zapaluje při každé bohoslužbě svíce na novém svícnu. Za třetí: zvlášť ve večerních a nočních hodinách socha sv. Josefa vyniká díky bodovému osvětlení z nově instalovaného reflektorku z protější stěny kostela.

Podobně velké sochy jsou v kostele ještě čtyři – sv. Anny s Pannou Marií, sv. Antonína, sv. Petra a sv. Pavla. Zůstaly v kostele zřejmě díky tomu, že jsou tak veliké. Ještě před tím, než se o farnost a tím i o kostel začal starat FATYM Vranov nad Dyjí, byl totiž kostel vykraden. Zloději si odvezli vše, co byli schopni naložit. Tyto velké sochy byly ale nad jejich možnosti.
Lenka Ripperová

sv-Josef


svaty-Josef-v-Jenikove

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 13. 03. 2021 | 539 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.