Bylo

Podzimní prázdniny - prožito ve Štítarech

Přišel po roce podzim a děti z Jeníkova a okolí se vydaly na tři dny do Štítar u Znojma. Dětí jelo deset a vesměs se jednalo o adepty na svátost křtu. Pobyt byl zaměřen právě na křest a na dušičky, které jsme si v následujících dnech měli připomínat. O pobytu vypráví účastnice Sára a Terezka:
,,Když jsme jeli o podzimních prázdninách se sestrou a s kamarádkou a dalšími na Moravu do Štítar, tak tento výlet nezačal ideálně, přes obrovskou mlhu jsme museli jet autem a cesta se nám zdála nekonečná. Ale jak jsme dojeli do Štítar, vše se změnilo, změnilo se počasí a nálada byla hned veselejší.
První den jsme rozdávali dušičkové zpravodaje. Než jsme obešli celé Štítary z pozvánkami na dušičky, tak už byl skoro konec dne. Druhý den jsme vyráběli lampiony, to se nám velice líbilo, každá jsme projevila kreativitu, a také jsme barvili kamínky, každá z nás si tam nakreslila svůj motiv.
Poslední den jsme k večeru odešli na hřbitov s lampiony a kamínky, co jsme vyráběli, před bránou hřbitova jsme každá po jednom šla se pomodlit k hrobu z jednoho zesnulého obyvatelé ze Štítar. Moc se nám to líbilo. Lampiony moc nádherně svítily bylo to takový magický a sváteční zážitek. Ráno v neděli jsme se připravovali na cestu domů a šli na mši svatou. Každý den se s námi sešel otec Marek, který nám o něčem zajímavém povyprávěl, také jsme chodili do kostela a večer měli modlitbu se svíčkou."
Sára + Terezka
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 19. 11. 2022 | 72 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.