Bylo

Ohlédnutí za slavností Božího Těla a 1. sv. Přijímáním v Lahošti 2022

BT22-Lahost V polovině června se v Lahošti uskutečnila mše svatá s průvodem Božího Těla. V kapličce Panny Marie byla v 16,00 hodin mše svatá, při ní přistoupili k 1. svatému Přijímání dva chlapci a jedno děvče z Duchcova. Také dva zájemci o křest byli přijati mezi čekatele křtu a od této chvíle se již společenství církve za ně modlí.
Po mši svaté následoval průvod s Božím Tělem k oltářům v obci. V průvodu šli nejprve ministranti, po té družičky, které házením květin vytvářely koberec, po kterém šel kněz s Pánem Ježíšem přítomným v proměněné hostii k oltářům v obci. V letošním roce byly připraveny 3 oltáře, kde se věřící modlili za všechny, kdo zde žijí a také za potřeby světa. Celým průvodem a mši svatou provázela hudební skupinka, která zahrála na klávesy a kytaru. Velmi potěšující byla velká účast lidu a také 7 krásných družiček.

Možná někoho napadne: a co to vlastně to Boží Tělo je?
Slavnost Těla a krve Páně, lidově Boží tělo je svátek římskokatolické církve, kterým se zdůrazňuje reálná přítomnost Ježíše Krista jako Boha i jako člověka v proměněné hostii, která se takto proměňuje na slova kněze při mši svaté. Toto své Tělo rozděloval Ježíš Kristu při poslední večeři apoštolům, kde jim také přikázal: „to čiňte na mou památku.“ Lk 22,19. Průvodem obcí se tak věřící veřejně hlásí k této přítomnosti Božího Syna v proměněné hostii, a také tímto procesím žehná Ježíš Kristus místu, kde se slavnost Božího Těla uskutečňuje.


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost


BT22-Lahost

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 29. 06. 2022 | 209 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.