Bylo

Ohlédnutí za Noci kostelů v Jeníkově

V pátek 12. června se v celé naší zemi konala akce s názvem Noc kostelů, kdy je možné od odpoledních až do nočních hodin navštívit posvátná místa křesťanství. Organizátoři této události se snaží připravit zajímavý program, který by více přibližoval víru a z ní vycházející hodnoty.Také jeníkovský chrám byl od 16,30 zpřístupněn návštěvníkům. Již po desáté byla Noc kostelů v Jeníkově zahájena. Jako první bod programu bylo zvonění zvonu, následovalo vystoupení Mateřské školy Jeníkov, pod vedením paní ředitelky Jany Baumgartlové. Paní ředitelce patří veliké uznání, protože to vůbec neměla jednoduché. Koronavirová krize způsobila, že nebylo dost potřebného času na přípravu vystoupení. Dětem se celé pásmo Rok ve školce velice povedlo.
V 18,00 hodin zazněly varhanní preludie v podání slečny katechetky Elišky Blažkové na obnovených varhanách, které v září minulého roku požehnal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Od 19,00 hodin byla možnost výstupu na věž kostela, která poskytuje opravdu krásný výhled. Uvnitř kostela si návštěvníci mohli přečíst popisky, které vysvětlovaly, k čemu se daný předmět využívá a proč je součástí kostela. Novinkou letošní Noci kostelů v Jeníkově byla nabídka netradiční prohlídky kostela ve verších, dále zapojení se do ručně psané Bible. Nechyběla duchovní literatura.
Děti si zahrály hru Postav si svůj kostel. Celá Noc kostelů v kostele sv. Petra a Pavla byla ukončena křesťanskými písněmi s kytarou. Jeníkovský kostel navštívilo zhruba 50 dospělých a 20 dětských návštěvníků. Otevřena byla také kaple sv. Anny. Zde byla možnost modlitby a také historického výkladu. Souběžně s Nocí kostelů v Jeníkově, probíhala také Noc kostelů v kapli Panny Marie v Lahošti, kde byl připraven program pro děti i dospělé.


Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 22. 06. 2020 | 907 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.