Bylo

Ohlédnutí za Noci kostelů v Jeníkově

Již po třetí se v kostele svatých Petra a Pavla uskutečnila akce s názvem Noc kostelů. Program byl zahájen hrou pro děti, které na stanovištích plnily úkoly, a tím se seznamovaly s hlavními patrony Moravy svatými Cyrilem a Metodějem.


Následovalo vystoupení Krušnohorského pěveckého sboru a mateřské školy Jeníkov. P. Jan Hurník sloužil mši svatou, kterou hudebně doprovázel sbor Klokánek z Dubí. Nechybělo ani seznámení s historii Jeníkova jako marianského poutního místa, do kterého návštěvníky uvedl Dr. Vít Honys. V pozdních večerních hodinách zazněl koncert na flétny a klávesy pod vedením Mariie Pavelkové. Noc kostelů byla ukončena modlitbou. Letošní novinkou byla prohlídka věže a noční pohled na obec Jeníkov a její okolí. Návštěvníci Noci kostelů v Jeníkově si také mohli prohlédnout řadu materiálů, např. kroniku Vyslyšených proseb v Jeníkově, které se udály v letech 1728 - 1762, měli také možnost zapálit svíčku za zemřelé a pomodlit se za ně, také byl k rozebrání poutnický pas Noci kostelů. Příští Noc kostelů v Jeníkově bude mít novinek již několik, protože o nápady není nouze.


Hra ve stopách Cyrila a Metoděje
Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 11. 06. 2013 | 2334 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.