Zajímavosti

Odpuštění - jednání silných

Superden 2017 „Pane, kolikrát mám odpustit svému bratru, když proti mně zhřeší? Snad až sedmkrát?“ Ježíš mu odpověděl: „Pravím ti, ne sedmkrát, ale až sedmdesátkrát sedmkrát.“ Odpuštění - téma, které se týká každého z nás. Jak těžko se nám odpouští, zvláště našim nejbližším. Jaká je vlastně motivace proto, abychom odpouštěli?


1. Už to, že to řekl Pán Ježíš, že máme odpouštět by mělo být hlavní motivací.

2. Máme odpouštět vždycky ne jen někdy.

3. V modlitbě Otče náš, sami radíme Bohu, jak bychom si přáli, aby s námi zacházel: "odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům", tedy i my bychom měli odpouštět, pokud sami chceme, aby nám bylo odpuštěno. Nikdy nebudeme moci odpustit tolik viny, jakou Bůh odpouští nám. Vůči Bohu jsme stále dlužníky.

4. Před námi bylo mnoho těch, kteří odpouštěli, to byli ti silní, bylo také mnoho těch, kteří neodpustili, mstili se a přidávali více zla do tohoto světa, to byli ti slabí, kteří ve skutečnosti škodili hlavně sobě.

5. Na kterou stranu se přidáš?

TYNAF 2016

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 26. 08. 2018 | 1317 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.