Bylo

Noc kostelů v Jeníkově

V pátek 9. června se v jeníkovské farnosti konala Noc kostelů. Letošní rok byl otevřený chrám sv. Petra a Pavla v Jeníkově, kaple sv. Anny v Jeníkově a kaple Panny Marie v Lahošti. Jak Noc kostelů probíhala, si můžete přečíst v následujícím článku.

Noc kostelů začala v Jeníkově v 16 hodin, kdy děti mohly hrát hru za pokladem Jeníkova. Dostaly mapku s označenými místy, kde jsou úkoly, díky kterým zjistili, že poklad je Pán Ježíš ve svatostánku, který je má moc rád. Také si všichni mohli prohlédnout obrázky dětí ze soutěže Nakresli tři krále u Ježíška v betlémě a vystoupit na věž. V 16: 30 všichni mohli zhlédnout krásné vystoupení dětí z MŠ Jeníkov a 18 hodin se rozeznily zvony, které přilákaly další návštěvníky z okolí. Večer následovala zpívaná adorace se svátostným požehnáním a Noc kostelů vyvrcholila mší svatou ve 21:15 h, kterou sloužil P. Jan Hurník z Teplic.

V kapli sv. Anny byla od 17 do 20 hodin možnost tiché adorace, svěřit Pánu to, co máme na srdci nebo také možnost rozhovoru.

V Lahošti na děti čekala také hra, podobná jeníkovské. Také byl čten úryvek z Písma o Jonášovi, zpívaná adorace a během celého programu byla v kapli vystavena ručně šitá díla místních žen. Byly to pěkné vyšívané obrázky, ale i moc pěkný ornát, který se stále používá.

Jeníkovský kostel navštívilo 160 lidí, kapličku sv. Anny 30 a kapličku v Lahošti 38 návštěvníků.

Bohu díky za tento čas, kéž sám Pán Ježíš zaklepal na srdce těch, kteří posvátná místa navštívili.


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


Lahošť


2017


2017


Sdílet

| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 25. 09. 2017 | 1494 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.