Zajímavosti

Neživíš si zvěřinec?

Amálka 2016 Zajímavá myšlenka z kázání P. Marka Dundy o tom, jak bychom si měli udělat pořádek v chrámu svého srdce a neměli v něm živit zvěřinec.

V evangeliu sv. Jana si můžeme přečíst o tom, jak Pán Ježíš byl rozhořčen tím, že nejrůznější prodavači svými obchody v chrámě ho znesvěcovali. (Jan 2,13 - 22) Chrám měl sloužit výhradně k modlitbám a bohoslužbám. Naše tělo je také chrám, který má sloužit Bohu. Často si ho však zaneřádíme nejrůznějším harampádím nebo dovolíme, aby tam vstoupila nejrůznější zvířata. Např. v podobě nečistých myšlenek, špatných úmyslů, záludností. Pán Ježíš nám dal příklad, jak naložit s chrámem, který je takto zaneřáděný. Vyhnat bez kompromisů vše, co neslouží Pánu anebo jej znesvěcuje, abychom ve svém srdci neměli zvěřinec. Tak hurá na to.

kaplička Duchcov
Amálka 2016

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 16. 11. 2019 | 1172 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.