Bylo

Jak probíhala tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov v roce 2016 - vypsáno pěkně po dnech

Dne 1.1.2016 jsme ve farnosti Jeníkov a okolí začali konat tříkrálovou sbírku,na které se podíleli jak obyvatelé fary, tak i naše děti. Dne 1.1.2016 jsme si ráno zašli na mši svatou do Duchcova do kaple sv.Barbory, kde jsme uvítali Nový rok. Potom jsme si dali slavností oběd, kde nás bylo pět, slečna katechetka Irena, Michal, Aleš, Václav a Kri.

Rozdělili jsme se do tří skupinek po čtyřech lidech a vyrazili jsme. Se sbírkou jsme začali v Jeníkově a v Oldřichově. V Jeníkově jsme byli pěkně přijati pomalu všude a v každé domácnosti nám přispěli do kasičky; v Oldřichově naše skupinka tří králů byla vítána také všude a také přispívali do kasičky, občas jsme dostali i něco sladkého na posilněnou.

Dne 2. 1. 2016 jsme chodili po třech skupinkách v Jeníkově, Oldřichově a v Lahošti, kde nás také přivítali s radostí a lidé byli štědří k naší sbírce. Skupinky tří králů se skládali po třech až čtyřech králech. My jsme po dvou dnech dokončili Jeníkov a těšili jsme se na dokončení Oldřichova, který nás čekal následující den, ale ve změněné formě naší skupinky protože nám jeden král (Michal) odcestoval zpět do Prahy.

3. 1. jsme chodili po Oldřichově, kam jsme doputovali asi kolem patnácté hodiny, ale měli jsme takovou příhodu: než jsme našli místo kde jsme měli koledovat, tak bylo kolem šestnácté hodiny a už se stmívalo, a tak jsme obešli jen asi deset domácností. Ale nám to nevadilo, i tak jsme si zachovali dobrou, ač zmrzlou náladu. Zatímco v Lahošti měli lepší pořízení, kde i když byli promrzlí, měli se krásně, a dokonce měli krále na vozíku, ale i tak se kralovalo dobře.

4.1. čtvrtý den naší sbírky probíhal po dvou skupinách po dvou králích, dochodili jsme Oldřichov, a pokračovali v Lahošti. Pokaždé se nás ptali, kde máme třetího krále a my odpovídali, že nám utekl nebo že se nedostavil anebo, že měl strach. I přesto byli lidé vstřícní... jeden pán dokoce řekl,že nechce koledníky, ale Pátera. (o. Nika) Vraceli jsme se kolem 17 hodiny.

5. 1. pátý den jsme koledovali jen jedna skupinka po třech lidech, chtěli jsme dochodit Lahošť, zde si nás jedna paní, která zrovna slavila narozeniny zrovna i vyfotila a jeden pán nám nabídl vodku, a tak jsme si my koledníci dali do nohy na zahřátí.

6. 1. Šestého dne jsme šli po dvou členech dodělali jsme Lahošť a já se slečnou katechetkou Irenou jsme začali Hudcov, kde jsme chodili dokud jsme nerozdali všechny časopisy Milujte se a cukříky a kalendáříky. Stala se nám v Hudcově taková příhoda, že jsme s Irenou šly a zpívaly jsme si v melodii My tři králové, ale vlastně jsme si povídali a najednou u stavby na nás zavolal nějaký chlap a my se málem propadli hanbou...Ale to nevadilo,nohy nás bolí.výzdoba v kapli sv. Barboru v Duchcově


A tady jejich veličenstva "králové" - náš jeníkovský kolednický tým:
Nechyběla bohoslužba slova - dorazil náš jáhen o. František


sl. katechetka telefonuje asi něco zařizuje...Sdílet

| Autor: Kri Sváková | Vydáno dne 07. 01. 2016 | 1998 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.