Bylo

FKL: Ohlédnutí za koncertem s. Lenky a Elišky v Jeníkově

FKL je zkratka pro název FATYMSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Jedná se o sérii koncertů duchovní hudby, které během léta organizujeme ve Vranově nad Dyjí a v jeho blízkém okolí. Koncert sester Elišky a Lenky se uskutečnil v rámci misijního týdne soluňáků, kdy jsme si na jeho začátku uvědomili, že by byla velká škoda nevyužít jednak možnost nově opravených varhan, jejíž zvuk je opravdu mimořádný a možnost přítomnosti sester Elišky a Lenky v Jeníkově, které by toto hudební těleso mohly jako výborné varhanice rozeznít.
Povzbuzeni vzpomínkou na slavnostní žehnání varhan v Jeníkově jsme od středy soluňáckého týdne začali akci organizovat. Koncert se uskutečnil v sobotu 30. 7. odpoledne a i když byl zorganizován takto na poslední chvíli, účast byla poměrně slušná a posluchači potleskem nešetřili. Obě skvělé varhanice vystoupili s podobným programem jako o pár dní předtím v Plenkovicích, ale zde koncert vyzněl mnohem působivěji. Hned ze dvou důvodů: Jednak, že zde bylo dostatek posluchačů, a pak také díky větším varhanám, na nichž skladby působili majestátně a impozantně. Svíci, která se na začátku každého koncertu FKL zapaluje, zapálil bývalý starosta Jeníkova pan Libor Groh, během jehož působení ve funkci obec Jeníkov nezanedbatelně na opravu varhan přispívala.

FKL-jenikov21


FKL-jenikov21


FKL-jenikov21


FKL-jenikov21


FKL-jenikov21

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 10. 10. 2021 | 419 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.