Zajímavosti

Laudato si: Podpisy Boží lásky - Motýl

Papež František vyzval v květnu ke slavení tohoto roku pod názvem Laudato si, což v překladu znamená Tobě buď chvála. Máme se snažit si více uvědomovat krásu Božího stvoření a žasnout nad ním. Pojďme tedy společně žasnout nejen nad krásou Božího stvoření, ale i nad genialitou s jakou je vše kolem nás stvořeno. Zapojit se můžete i Vy.Když máme někoho velmi rádi a milovaná osoba nám daruje nějaký dárek, pak má daný předmět pro nás hodnotu, protože nám ho dal někdo, kdo je pro nás milovaným. Pak třeba takový hrnek je pro nás tím nejkrásnějším hrníčkem na světě, protože za ním vidíme milovanou osobu. Její projev lásky vůči nám.

A není to tak i ze strany Boží?
Bůh miluje člověka. Vše, co je kolem nás stvořil pro nás, aby nám to daroval, abychom my byli šťastni. Když člověk správně pochopí tuto skutečnost, vede ho to k veliké vděčnosti a k lásce. Pak za takovým lístečkem ze stromu vidí podpis Boží lásky, která promlouvá k člověku. Takto se lze dívat na celé Boží stvoření. A člověk pak jen žasne a žasne.


V rámci pomoci jedné slečně s online výukou jsem měla možnost více se seznámit s řádem motýlů. A opět jsem žasla, jak geniálně Pán Bůh motýla vytvořil, hlavně jak prakticky. Motýl má chuťové buňky na nožičkách, takže jakmile přiletí k nějaké rozkvetlé rostlince a dotkne se jí nožičkama, hned ví, jak chutná, což je pro motýla velmi praktické zjištění, protože má poněkud delší sací ústrojí (sosáček), který potřebuje, aby se dostal do všech květů. Sosák má velmi šikovně srolovaný. A když mu květinka "nechutná" nemusí se namáhat "rozbalovat" sosák a hned může letět dál. Jak vynalézavé. No nevidíte v tom také Boží genialitu a nápaditost?

A představte si, že to není všechno. Námi obdivovaná pestrost a rozmanitost v barevnosti motýlů je zároveň velkou ochranou proti predátorům. Když motýlek "sedí" na květince a třepotá křídly, vypadá pro jiné predátory jako predátor sám, takže ho predátor nenapadne.

"Když krásu Božích stvoření bedlivě rozvažuji, divím se a k velebení Tvůrce se povzbuzuji."

Možná i Vy žasnete nad Božím stvořením, které je kolem nás a chtěli byste se o ně podělit. Můžete mi poslat fotografii s informacemi o tom, co Vás z Božího stvoření zaujalo. Každý podařený příspěvek zveřejníme a jako dárek pošleme brožurku z tiskového apoštolátu A.M.I.M.S. Pomozte objevovat Boží krásu a lásku ve stvoření druhým.

kontakt:
Táňa Dohnalová email: MarieAntonina@seznam.cz

pixabay


pixabay


pixabay

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 01. 03. 2021 | 736 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.