Bohoslužby

Rok sv. Josefa: Myšlenka na 3. týden v mezidobí

V současné době jsme nuceni kvůli různým nařízením žít ve skrytu, izolaci a osamocenosti. Někteří to velmi těžce nesou. Mluví o tom, že na ně doléhají deprese a jsou z toho velmi zneklidněni.
Právě v této situaci by nám mohl napomoci příklad Josefova modelu skrytého života. Josef prožil svůj život v ústraní, jistě zažíval i tvrdé omezení ze strany mocných - Heroda a římských okupantů, a přece si těžko představit, že by propadal depresi, anebo že by se z toho hroutil. Spíš si můžeme představit, že poctivě prožíval přítomný okamžik, žil život s vědomím Boží blízkosti a radoval se z drobností. Dokázal využít toho mála, co měl k dispozici. Přes všechna vnější nařízení a omezení mu nikdo nemohl vzít možnost využít tohoto skrytého života k vlastnímu posvěcení na cestě ke svatosti. I my můžeme jít za současných podmínek Josefovou cestou skrytého života posvěcení ke svatosti.

A ještě heslo k zapamatování:

Josef žil ve skrytosti,
za to v Boží blízkosti.


sv-Josef


sv-Josef

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 27. 01. 2021 | 781 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.