Moravský FATYM

Slovo otce Marka Dundy k součastnému stavu nouze

Nabízíme slovo vranovského faráře P. Marka Dundy, který je hlavním moderátorem FATYMu Vranov nad Dyjí, starající se o farnost Jeníkov. I když jsou jeho slova věnována hlavně moravským farníkům, věříme, že povzbudí i další a inspiruje je, jak koronavirové období prožívat.

1. Denně se za vás všechny modlím a prosím, abyste na nás kněze v modlitbě pamatovali též.

2. Současnou situaci berme jako zkoušku víry, naděje a lásky a ne jako trest (i když není pochyb, že i ten bychom si zasloužili). Nezapomeňme, že i v této zkoušce jde o věrnost Pánu a milost k ní si musíme vyprošovat.

3. Dobře rozlišujme strach a opatrnost. Strach nemá mít v životě věřícího místo. Místo strachu máme mít v srdci důvěru – vždyť i nyní jsme v rukou milujícího Nebeského Otce. Naopak opatrnost je na místě – nemáme zbytečně riskovat a kvůli lásce k bližnímu nemáme riziku vystavovat ostatní.

4. Mše svaté nyní musí být jen soukromé a ty pravidelně míváme. Většinu z nich i nadále sloužíme v jednotlivých kostelích a kaplích a vždy na našich stránkách www.fatym.com zveřejňujeme časy, abyste se mohli alespoň duchovně připojit.

5. Doporučuji sledovat mše svaté na internetu (je jich tam velký výběr) nebo v televizi a rádiu.

6. Nebojte se nás kněze oslovit a domluvit si svatou zpověď a případně i sv. Přijímání. Rádi všem takto posloužíme.

7. Nezapomeňte pozvat kněze (třeba telefonicky) k nemocným a umírajícím – rádi je navštívíme a posloužíme jim svátostmi.

8. Doporučuji denně se ve 20 hodin připojit k modlitbě sv. růžence za ukončení krize, jak nás k tomu vyzývají naši otcové biskupové.

9. V každé naší obci se ví, u koho je klíč od kostela či kaple, a proto využijte tuto možnost, klíč si denně vypůjčte a zajděte do kostela k soukromé modlitbě.

10. Využijme možnost pomoci našim zemřelým. Letos už od 25.10. až do 30. 11. je možno získat pro duše v očistci plnomocné odpustky.

11. Prožívejme tuto dobu se snahou být trvale v milosti posvěcující – nevíme dne ani hodiny, kdy budeme předvoláni před Pána ke zúčtování a i v tomto případě (nejdůležitějším) platí – kdo je připraven, není zaskočen.

12. Čas využívejme též k četbě Písma Svatého a zbožných knih – pokud by někdo potřeboval, navštivte kostelní knihovnu ve Vranově.


Provázím vás modlitbou a posílám požehnání

P. Marek Dunda
Sdílet

| Autor: Kateřina Barbora Michaela Bělčáková | Vydáno dne 31. 10. 2020 | 613 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.