Bylo

Proběhl TYNAF - Týden na faře

Poslední týden letních prázdnin mají děti jako každý rok šanci prožít na faře, kde si mohou něco vyrobit, zahrát si hry s ostatními, vyrazit na výlet, účastit se olympiády, přespat na faře, dozvědět se spoustu zajímavostí a poznat nové kamarády. A samozřejmě se i modlit. Celých pět dní popisuje pomocnice Maruška:

,,Posední týden práznin si děcka mohla užít v Jeníkově na faře. Celým TYNAFem nás provázel otec Nik jako evangelista Jan, který dětem každý den vyprávěl o Panně Marii. Po každém vyprávění dával otec otázky, na které když někdo správně odpověděl, dostal bod do celotáborové hry. Kdo měl na konci týdne nejvíc bodů, tak vyhrál a dostal odměnu. Vždy, když jsme se dopoledne všichni sešli, začalo se vyrábět, také se hrály hry. Odpoledne se pak hrály hry venku.
První den ve středu dopoledne se vyrábělo z modelovací hlíny (např. magnetky nebo postavičky). I když to nešlo hned všem ze začátku, všichni se snažili a něco si vyrobili. Odpoledne se šlo na šipkovanou. Šla jsem s Románkem, Olinkou a Kačenkou. Moc jsme si to společně užili a hodně jsme se za tu cestu nasmáli. Ale největší radost byla, když jsme došli k poslednímu stanovišti a děti našly svou odměnu. Ve čtvrtek dopoledne se konala Olympiáda v Lahošti u kapličky, kde byly pro děti připraveny různé úkoly. V pátek odpoledne jsme si zahrály na kytaru a zazpívali několik písní. Odpoledne jsme šli hrát do lesa tradiční akční hru. Po cestě z lesa nás zastihl déšť, ale to vůbec nevadilo.
V sobotu jsme se vydali na výlet do Oseka na stezku korunami stromů, kde se děti vyběhaly a náramně si to užily. Když se přišlo na faru, bylo domluvené, že se bude dělat táborák, jelikož se přespávalo na faře. Jenže nám to překazil déšť, takže buřty se upekly v troubě, ale i tak to bylo super. No a po večeři se šlo do hajan.
Ráno jsme se vzbudili, daly si snídani a šli na mši. Po mši bylo vyhlášení vítězů a poté už hurá domů."

Maruška Tomášová


Srdečně děkujeme všem, kteří pomáhli s přípravou TYNAFu, s olympiádou či v kuchyni.

Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 25. 09. 2020 | 795 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.