Zajímavosti

Řeholní sestřička z Jeníkova

Otec Nik - duchovní správce adoptované farnosti Jeníkov u Duchcova - udělal milý objev. Zjistil, že v Lomci u Vodňan je řeholní sestřička, která pochází přímo z Jeníkova. Sám otec Nik o tom sděluje:

Před více jak pěti lety jsem se dozvěděl, že na Lomečku u Vodňan žije řeholní sestřička, která pochází z Jeníkova. Od té doby jsem si toužil tuto informaci ověřit, což se mi povedlo v dubnu 2007, kdy jsem se na Lomeček konečně vypravil. A ona sestra tam skutečně byla. Čekalo mě velmi příjemné setkání. Sestra Marcela se vlastním jménem jmenuje Božena Čermáková a pochází z Oldřichova. Později se přestěhovali do Jeníkova. V jejím dospívání ji postihla těžká choroba, která ji přivedla blíž k Bohu. Při léčení v Milešově ji oslovil osobní přístup sestřiček i místního personálu a rozhodla se svůj život věnovat Bohu. Nechala se pokřtít a odešla k šedým sestrám (františkánkám) do Broumova. Nyní působí na Lomečku.
Na Jeníkov ráda vzpomíná a modlí se za něho každý den. Mám radost z toho, že z této farnosti vzešlo duchovní povolání, i když je to už nějaký ten rok (sestřička je narozená v roce 1933). Kéž by se i teď našel někdo, kdo v sobě pocítí Boží volání.
o. NikSdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 22. 12. 2017 | 2395 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.