Bylo

Prožili jsme silvestr ve Štítarech

Vstup do nového roku 2020 jsme se staršími dětmi strávili na faře ve Štítarech. Dorazili jsme tam už o den dříve, abychom si užili různé hry, činnosti a také na faře s něčím pomohli. Nechyběla ani mše svatá a velký výlet do Brna, kde jedna skupinka navštívila zábavní vědecký park VIDA! a druhá skupinka se šla koupat do bazénu.

Když se naskytla příležitost odjet do Štítar, neváhali jsme ani chvíli a se staršími dětmi, které rodiče pustili, jsme tam hned zamířili. Kromě různých her, jako třeba pár důvěry, jsme vyrazili na vycházku, ale také udělali kus práce. Nejvíc oblíbená činnost byla vkládání lístěčků do časopisů Milujte se! a umývání záchodů. Během dne byl také prostor pro chvilku samoty se speciální brožurkou, která nám svými otázkami umožnila se zamyslet nad uplynulým rokem a podívat se do roku následujícího. Někteří se také důkladně připravili ke svaté zpovědi.
Večer jsme si navzájem předvedli připravené scénky spojené s nějakým zvláštním zážitkem na jeníkovské faře. Připraven byl také velký kvíz a soutěž o bonbony. Přitom jsme pojídali chlebíčky, brambůrky a jiné silvestrovské dobroty. Před půlnocí jsme zašli do kostela, kde před svatostánkem každý přemýšlel nad tím, na čem by chtěl v roce 2020 zapracovat a co by rád na sobě změnil k lepšímu.
Na Nový rok jsme ráno šli na mši svatou a hned po snídani odjeli do Brna. Jedna skupinka šla do zábavního vědeckého parku VIDA!, kde si děti vyzkoušely různé atrakce. Zbytek navštívil plavecký bazén. Vrátili jsme se večer, takže už nám zbývalo jen sníst večeři a pořádně se vyspat na cestu domů.


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 16. 02. 2020 | 183 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.