Zajímavosti

Poutní místo Filipov a filipovský zázrak v litoměřické diecézi

Dne 13.1.2016 jsme si připomněli uzdravení Magdalény Kade a zjevení Panny Marie. Mše svatá se konala ve čtyři hodiny ráno.My jsme z Jeníkova vyjížděli už kolem půl druhé hodiny ráno,k bazilice jsme dojeli už o půl čtvrté.


Ve 4.00 h. ráno celebruje mši svatou Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup, a Wolfgang Ipolt, zhořelecký biskup. Mše svaté se účastnilo kolem 50 kněží z celého Česka, ale taky ze Slovenska a také z Německa. Mše začínala v zadní kapličce, která je umístněna v Bazilice, kde jsme byly minutu v tichu, a poté se vydal celý průvod ministrantů, jáhnů,kněžích a biskupů k hlavnímu oltáři, kde mohla započít mše svatá. Bohoslužba byla krásná. Přijeli tam poutníci ze všech míst a koutů republiky. Výroční slavnostní poutní mše se ve Filipově se koná ve čtyři hodiny ráno od událostí v roce 1866. Ve Filipově bydlela tkadlena Magdalena Kadeová, která byla těžce nemocná, ošetřující lékaři konstatovali, že její stav je nevyléčitelný. V noci z 12. ledna na 13. ledna ve 4. hodiny ráno, uviděla nemocná Magdalena ženu v bílém plášti s korunkou na hlavě...více o filipovském zázraku na: www.wikipedia.org

Každoročně ji v brzkém lednovém ránu navštěvují stovky věřících z Čech, Německa a Slovenska. Poutní kostel s čestným titulem bazilika minor spravuje Římskokatolická farnost Jiříkov. Bazilika minor se nachází ve Filipově, místní části Jiříkova, v těsné blízkosti státní hranice se Spolkovou republikou Německo.
Sdílet

| Autor: Kri Sváková | Vydáno dne 21. 01. 2016 | 1388 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.