Bylo

Pěší pouť na Velehrad z pohledu Lukáše

Po roce se opět vydali zástupci ,,jeníkovska" na pěší pouť na Velehrad, která trvá šest dní a poutník má v nohách víc než 150 km. O velkolepém zážitku vypráví jedno z jeníkovských dětí:,,V neděli ráno jsme se probudili (v Jeníkově), jeli jsme na mši svatou, potom jsme jeli zpět do Jeníkova na oběd. Ve dvanáct jsme šli na vlak (já a Eliška) a jeli do Vranova, kde jsem čekal na svého nejlepšího kamaráda Pepu Bagára. Jakmile jsem se ho dočkal, šli jsme na večerní chvály. Přijel také Otík, večer si hrál s otcem Nikem s vysílačkami, které bylo potřeba připravit na pouť. Pak jsme šli spát.
V pondělí ráno jsme se probudili, šli jsme s Pepou pracovat, zasypávali jsme záhonek hlínou, až jsem měl z toho puchýř (jediný během celé pouti). Pak byl oběd a šli jsme na čluny, ze člunů jsme s Pepou skákali do řeky Dyje. Byla fakt hodně studená. Ve tři hodiny byla mše, kde jsme dostávali poutnické křížky a zpěvníky (ten jsem ztratil). Pak jsme vyšli z Vranova a do Znojma jsme přišli za tmy. Spali jsme s Pepou a Perlou a otcem Nikem a dalšími dětmi venku na zahradě.
Vstávali jsme v šest hodin a šli do Miroslavi. V Miroslavi jsme šli na koupaliště. Tam jsem shodil jednu slečnu do bazénu a topil ostatní slušné lidi. Pak byla mše. Protože jsem byl hrozně unavený, usnul jsem během mše. Před spaním pak v sále proběhl veselý večer. Zahráli jsme scénku o objevení nového amazonského kmene. Pak se spalo a Viliem hrozně chrápal. Ráno jsme vstali a šli do Blučiny. A Perla musela ráno jet na chirurgii, protože měla hrozné puchýře. Během cesty jsme měli přestávky a já pořád říkal, ať mi amputují nohy. V Blučině jsme se umyli v krytém bazénu, skákal jsem tam salta do vody. Pak následovala mše v kostele. Potom byl další veselý večer, kde jsem hrál pařez. Vyprávěli jsme totiž o záchraně amazonských pralesů. Pak se šlo spát.
Ráno jsme šli dál. Na jedné zastávce jsme hráli fotbal, dal jsem tři góly a jedna holka také jeden. Vyhráli jsme čtyři nula. Další zastávku jsme měli v Žarošicích, kde byla velká přestávka na jídlo. Přejedl jsem se kuřecími řízky a vzal jsem si tam tři flašky magnézií, což se mohlo. Pak se šlo do Věteřova, ale Pepu strašně bolela chodidla (mě taky), chtěl se vézt autem, ale nakonec vydržel a šel. Ve Věteřově byla mše, veselý večer (scénka o indiánech), pak jsme spali.
Ráno jsme šli, vylezli jsme na kopec sv.Klimenta, Milánek tam vylezl první, Tobiáš druhý a já třetí. Náš proud se tedy na kopec vyškrábal jako první, po nás teprve přišel proud otce Peňáze. Po modlitbě jsem omylem vyprovokoval otce Peňáze tím, že jsem skákal před zeď starého rozpadlého kostela. Pak jsem se mu šel omluvit a podal jsem si s ním ruku. Naše cesta pokračovala do Buchlovic, i když někteří poutníci mířili do Tupes. Po jídle v Buchlovicích byla mše, na které jsme se s Pepou přifařili k hudebníkům a zpívali jsme s nimi na mši. Večer byla Miss pajda, do které jsem byl také nominovaný. Vyhrál ji však Pepa Bagár, já jsem skončil třetí. Pak jsme spali na tvrdé zemi na dvorku.
Ráno jsem nemohl vstát, i když jsme se budili mnohem později než jiné dny. Došli jsme až na Velehrad, předtím jsem měl křeče v břiše. Potkal jsem tam Zdenku, dala mi prášek. V kostele jsme byli na velké mši s ostatními poutníky ze všech proudů, byli tam lidé také ze Slovenska. Pak jsme jeli s otcem Markem na Vranov, kde jsme hráli hry a chtěli jsme jít zase na lodičky, jenže byla bouřka, tak jsme nikam nešli. Večer jsme si promítali fotky a videa z cesty na Velehrad.
V neděli jsme po mši obědvali u Magdy a pak jsem jel s dědou autem domů.
Líbilo se mi to, budu posilněný na příští rok a ten příští rok to ujdu znova celé."

Saly
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 04. 09. 2019 | 553 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.