Zajímavosti

Neživíš si zvěřinec?

Amálka 2016 Zajímavá myšlenka z kázání P. Marka Dundy o tom, jak bychom si měli udělat pořádek v chrámu svého srdce a neměli v něm živit zvěřinec.

V evangeliu sv. Jana si můžeme přečíst o tom, jak Pán Ježíš byl rozhořčen tím, že nejrůznější prodavači svými obchody v chrámě ho znesvěcovali. (Jan 2,13 - 22) Chrám měl sloužit výhradně k modlitbám a bohoslužbám. Naše tělo je také chrám, který má sloužit Bohu. Často si ho však zaneřádíme nejrůznějším harampádím nebo dovolíme, aby tam vstoupila nejrůznější zvířata. Např. v podobě nečistých myšlenek, špatných úmyslů, záludností. Pán Ježíš nám dal příklad, jak naložit s chrámem, který je takto zaneřáděný. Vyhnat bez kompromisů vše, co neslouží Pánu anebo jej znesvěcuje, abychom ve svém srdci neměli zvěřinec. Tak hurá na to.

kaplička Duchcov
Amálka 2016

Sdílet

Související články:
Nedělní liturgie - Neděle 9.9. (05.09.2018)
Odpuštění - jednání silných (26.08.2018)
Zveme vás na adorační den (06.04.2018)
| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 16. 11. 2019 | 351 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.