Bylo

Jarní prázdniny pro mladší děti v Jeníkově (+ video!)

Začátek jarních prázdnin byl věnován mladším dětem, které se i se svým doprovodem (staršími sourozenci) přijeli na jeníkovskou faru. Kromě karnevalu je čekalo mnoho her a hlavně přespání do druhého dne.

Takže přespávání v Jeníkově bylo bezva. Byli tam malé děti a jejich starší sourozenci jako doprovod. Program byl dost plný a zábavný pro všechny. Hned jak jsme dorazili z okolí Jeníkova, začal pestrý program. Jako první bylo seznámení se dětí při hře, která byla docela srandovní. Nějaké dítě se posadilo na židli s šátkem přes oči a muselo uhodnout kamaráda, který zrovna vydával zvířecí zvuky. Takto se děti seznámily. Také se naučily skládat zvířecí origami a pak jsme s těmi zvířátky hráli příběh o Noemovi. Má mladší ségra byla poprvé na takové akci, poprvé přespávala v Jeníkově.
Večer se konal dětský karneval, já byla DJ a pouštěla jsem různou hudbu. Všechny děti měly krásné kostýmy. Byla tam např. vločka, princezna, kocourek, jednorožec, také hajzl-bába. Všichni jsme se zasmáli a pobavili a děti tančily Just Dance, hrály židličkovanou, která je moc bavila, a mašinka. Po tom všem se masky vyhodnocovaly. Každý z nich dostal malou odměnu, buď čokoládu Oreo, nebo Deli.
Další den jsme rozdávali lidem v Jeníkově papírky a prosili je, aby hlasovali pro jeníkovskou kapličku, která je zapojená v soutěži o nejlépe opravenou památku. Pak jsme byli na hřišti, hráli pikanou na farní zahradě a před farou jsme pak hráli vybíjenou a kopanou. Nemůžu vynechat naše dobré snídaně, obědy, svačiny a večeře. Eliška a Liduška se velmi snažily a můžou být opravdu hrdé. Otec Marek přijel z Vranova nad Dyjí i s Táňou. Otec Marek nám vyprávěl příběh o Noemovi a vysvětloval nám, jak je to se zvířaty a s lidmi, že lidi umírají a zvířata chcípají. Děkuji všem, co se na těchto jarních prázdninách podíleli a snažili se, protože malé děti nic nebaví dlouho.
Tak naviděnou.

Monika G.


Krátké video je ZDE
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 10. 03. 2019 | 519 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.