Bylo

Jarní prázdniny pro menší děti v Jeníkově

První dva prázdninové dny patřily mladším dětem. Na faře se jich sešlo celkem šest, s jejich staršími sourozenci jako pomocníky nás bylo víc jak deset. Celé dva dny nás provázel prorok Daniel.


Po několika úvodních seznamovacích hrách děti vyslechly příběh o Danielovi, který byl pro svou víru v Boha hozen do lví jámy. V napětí, zda Daniel noc ve lví jámě přežil, či nepřežil, děti pokračovaly vyráběním květináčů, zpíváním písniček a dalších her na hřišti, nechyběla ani olympiáda. Účastnili jsme se také křížové cesty v kostele. Večer děti ulehly a když už skoro usnuly, náhle je probudil anděl a prorok Habakuk. Křičeli, ať všichni rychle vstanou, protože stráže u lví jámy už usnuli a nyní je nejlepší čas jít a hodit Danielovi do jámy jídlo. Děti se tedy oblékly a vyšly ven do tmy. Nesly Danielovi kousek chleba, který položily na určené místo za kostel.
Druhý den nás navštívil salesiánský kněz z Teplic, který nám odsloužil mši svatou v kostele. Děti při mši moc pěkně zpívaly písně, které s kytarou nacvičily den předtím. Po výborném obědě bylo dětem prozrazeno, že Danielovi, který strávil noc ve lví jámě, se vůbec nic nestalo. Král Daniela z jámy pustil a uznal, že se vyplatí věřit v Boha, který Daniela před lvy ochránil (a jistě k přežití pomohl i náš kousek chleba).
Děkujeme všem, kteří pomáhali, zejména paní kuchařce :-)


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 31. 03. 2020 | 134 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.