Bylo

Diecézní ples mládeže v Teplicích

Ples mládeže Teplice 2019 V sobotu 23. listopadu 2019 se uskutečnil ples mládeže, kterého se účastnily i zástupkyně jeníkovské farnosti. Jak jej prožily, si můžeto přečíst v následujícím článku.

Už v sobotu dopoledne se děvčata - Andrejka s Kačkou - sešly na faře a společně jsme jely do Teplic. Po krátkém hledání jsme Salesiánské středisko v Proseticích našly a ubytovaly se. Čekalo nás seznamování a výběr odpoledního programu. Přednáška nebo poznávací hra po Teplicích. Děvčata zvolila hru, a tak jsme obdržely plánek s úkoly. Dozvěděly jsme se něco o historii lázeňství, počítaly dlouhé schody (bylo jich 136) a zastavovaly se u lázní, ve kterých se léčil císař František I. V 17 h nás čekala mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele, po ní přesun do centra v Proseticích, večeře a velké chystání. Jedna z holek měla na výběr více šatů, tak váhala a radila se s ostatními, které vybrat. Ve 20 h začal ples v teplické sokolovně. Děvčata se bavila, zatančila si a zapojovala se do různých doprovodných aktivit. Například do soutěže o nejlepší křesťanský vtip.

Andrejka napsala: "Jeteli, proč se nemodlíš?" Jetel odpoví: "Nechci být spasen!"

A Kačka: Jde jeden pán po ulici a potká dědečka s kyticí v ruce. Zeptá se ho: "Dědo, kam jdeš?" Dědeček odpoví: "Jdu popřát k svátku papeži Benediktovi." "Ale dědo, vždyť dnes není Benedikta!" "To ne, ale dnes je šestnáctého!"

Před půlnocí bylo vyhlášení odpolední soutěže, kterou skupinka z Jeníkova vyhrála a po půlnoční závěrečné modlitbě jsme se přesunuli opět do Prosetic k noclehu.

Závěrem víkendu byla nedělní mše svatá, po které každý mířil domů. Děvčata si ples užila a těší se na další.


Ples mládeže Teplice 2019


Ples mládeže Teplice 2019


Ples mládeže Teplice 2019


Ples mládeže Teplice 2019


Ples mládeže Teplice 2019


Ples mládeže Teplice 2019


Sdílet

| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 16. 01. 2020 | 210 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.