Bylo

Pěší pouť Praha - Jeníkov (Třebenice - Jeníkov)

Hned v sobotu po Noci kostelů jsme sbalili spacáky a batohy a připojili se k poutníkům, kteří šlapali již od středy z Prahy a mířili do Jeníkova za Pannou Marií Jeníkovskou Matkou Důvěry. Od Třebenice až do Jeníkova jsme ze všech sil pajdali a vyprošovali si Boží milost a ochranu Panny Marie Jeníkovské. Každý tak ,,dřel" za svůj vlastní úmysl.

V sobotu ráno jsme byli dovezeni do Třebenice. Tam nás přivítali ostatní poutníci opravdu vřele. Odtamtud jsme šli do další vesnice i s Pánem Ježíšem v monstranci (a k našemu udivení i s kameramanem, který nás točil do dokumentu pro místní muzeum). Dorazili jsme do další vesnice, kde jsme se zastavili v krásné malé kapličce plné květin. Následovala přednáška o kapličce, u které vytékal pramen vody s vysokým obsahem železa. Pak jsme byli pozváni na výborný oběd o třech chodech. Mohli jsme se i projít po rozlehlé zahradě a obdivovat kozy, krávy i malá káčata a zhoupnout se na houpačce.
Putovali jsme dál. Před Milešovkou nás stihl liják. Poutníci, které jsme potkali a kteří ještě před námi potkali bouřku, nám rozmluvili náš úmysl se na Milešovku vydat. Dorazili jsme do Kostomlat, kde jsme se ubytovali v tělocvičně. Někteří se vydali do místní hospody sledovat hokej. Jeníkovská děvčata prohlašovala, jak jsou unavená. Když se však mělo jít spát, měla nejvíce energie a ostatní bavila gymnastickými kousky. Mnohým tak nahradila televizi :)
Ráno jsme v sedm hodin vyšli dál. Na posledních pár kilometrů se k nám připojili další tři poutníci. Jakmile jsme v dáli spatřili věž jeníkovského kostela, mohli jsme si zout boty a pokračovat v pouti pěšky. Myslím, že nás to trochu zpomalilo, protože z Hudcova do Lahoště vedla dlouhá silnice, kterou bylo náročné překonat. V Lahošti jsme se zastavili v kapličce Panny Marie, kde jsme se pomodlili litanie i s místními dětmi. Pak jsme pokračovali do Jeníkova. Ačkoli jsme dorazili později, než se čekalo, vítalo nás zvonění zvonů a zástup lidí před kostelem. Společně jsme završili pouť modlitbou k Panně Marii Jeníkovské Matce Důvěry a následně slavili mši svatou. Pak nejen poutníky čekal pozdní oběd a bohaté občerstvení na faře.
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 02. 06. 2019 | 249 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.