Zajímavé

Poutníkem naděje: Růst v naději (4. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme k přečtení brožurku Poutníkem naděje, kterou napsal P. Martin Sedloň, OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A.M.I.M.S....

Často musí být člověk konfrontován až s drastickou beznadějí a nesmyslností situace, aby mohl bytostně zakusit, že opravdová naděje je jenom v Bohu. Kdo má největší a nejzdravější naději před Bohem? Malé dítě, které nikoho neobviňuje. Být takovým dítětem je základním požadavkem pro vejití do Božího království. Samota a naděje. Přeji ti, aby se u tebe tyhle dvě sestry často sešly. Ony ti pomohou dojít a dozrát k hluboké a pevné radosti.

Vím, zase ztrácíš naději, když narážíš na slabost a nespravedlnost Božích služebníků Církve a i těch takzvaných svatouškovských křesťanů. Možná tě překvapí, když řeknu, že je to Boží milost. Bůh tě už uznal hodným vyměnit u tebe přirozenou víru a naději za tu darovanou z nebes. Konfrontace s realitou, která tě teď zraňuje, je jeden z hlavních Božích způsobů, jak ti Bůh chce pomoci, abys mohl zásadně duchovně povyrůst. Nevzdávej to.

Samozřejmě. City jsou velmi důležité pro duchovní život. Duchovní život je přece láska v člověku. City jsou energií vůle, jak říkával dominikán otec Jordán. A taky láska bez citů je jen odpudivá účelovost. Ale prosím tě, nezapomeň, že naděje, o které mluvím, je zrovna něco, co je lepší s city příliš nemíchat. Naděje, do které máme dorůst, je spíš podobná pevně upřenému pohledu dopředu, než nějakému citovému hnutí.

Ano, souhlasím s tebou, že prožitek naděje může být podobný rozsvícení světla nebo podobný dopadu slunečního paprsku. Ale pak nechápu, proč se divíš, že Bůh tě na toto obdarování připravuje skrze tmu, kterou prožíváš ?

Můžeš mi říkat, co chceš, ale já vidím, že tvé oči jsou smutné. Nepřesvědčuj se pořád, že jsi spokojený. Chci tě vidět třeba zoufalého, ale v pravdě. Opravdová radost, opravdová naděje, opravdový pokoj, prostě to, co teď potřebuješ, je totiž o pravdě. Pokud to všechno nevyroste z pravdy, nebude to opravdové.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese:
A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03, tel. 515 296 384, email: apostolat@fatym.com

Poutník naděje

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 04. 06. 2022 | 172 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.