Zajímavé

Poutníkem naděje: Cesta v naději (3. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme k přečtení brožurku Poutníkem naděje, kterou napsal P. Martin Sedloň, OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A.M.I.M.S....

Cesta v naději


Určitě se ti bude stávat, že čím víc budeš služebníkem a poslem naděje, tím víc budeš trpět beznadějí. To ať tě nepřekvapuje. Abys mohl obdarovat v plnosti, musíš dát všechno, a pak v pokoře a tichosti čekat na chvíli vzkříšení naděje ve tvém srdci. Slibuji, že se to stane do tří dnů. I Ježíš byl úplně opuštěn, aby my jsme mohli být obdarováni tou neuvěřitelnou Boží blízkostí.

Ptáš se mě, jak si můžeš uchovat ten dar pokojné naděje, kterou skrze modlitbu naplňuje Duch Svatý tvé srdce? Nesuď. Nestav se na místo soudce. Miluj nepřátele. Žehnej těm, kdo tě pronásledují, chval ty, kdo ti křivdí, dobrořeč těm, kdo tě proklínají.

Ave crux, spes unica. Buď pozdraven kříži, naše jediná naděje. Tento nápis, který najdeš v nejednom kostele, neznamená, že bez kříže není naděje. Spíš bych řekl, že není kříž, který by se nemohl stát cestou k obrovské naději, tam, kde už se všechno zhroutilo. Cestou, kterou ti nemůže nikdo vzít. Cestou, která se zhoršením situace stále více zpevňuje. Přeji ti, abys nahmatal nezničitelnou pevnost této jedinečné cesty k naději.

Jdi životem tak, jako když dobrý řidič řídí auto. Nekouká těsně před kapotu. Jeho pohled je upřen mnohem víc dopředu, ale zároveň se nemůže stát, aby něco před svým vozem ztratil ze zorného úhlu. Buď pozorný, ale ať tě soustředěnost nevyčerpává.

Jeden z mých prvních závodů v orientačním běhu skončil tím, že jsem se beznadějně ztratil v lese. Bylo mi tenkrát asi osm let. Pro takové dítě to byla dost děsná zkušenost. Pamatuji si, jak jsem běžel, šel a zase běžel pořád dopředu. Dnes vím, že jsem se tím vzdaloval od cíle, ale zároveň díky tomu, že jsem se nezastavil, narazil jsem na silnici, kde mi zastavilo auto, které mne dovezlo zpátky. Nikdy nepřestávej jít, i když nemáš naději.

Co to znamená být poutníkem naděje, co znamená jít cestou naděje? Znamená to nepřeceňovat současné starosti ani radosti. Nepovažovat se za střed světa a nedomnívat se, že věci nemohou být ani lepší ani horší. Být pevně nohama na zemi, ale mít pohled upřený dopředu k nebeskému horizontu.

Zkus modlitbu uchopit jako krok naděje, že Bůh tě slyší a vyslyší.

Domníváš se, že nemáš naději. Je to myslím tím, že si ji představuješ jako klidnou usměvavou paní stojící na hlavě hadovi, tak jak to často vidíme při zobrazení Panny Marie. Víš, ale naděje, kterou máš teď prožívat, je snad spíš podobná zpocenému, krumpáčem kopajícímu muži, který s prachem v očích, uších i ústech kope tunel, aby se dostal ze zajetí.

No, samozřejmě. Čím budeš mít víc naděje, tím víc tě Pán bude moci obdarovat.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese:
A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03, tel. 515 296 384, email: apostolat@fatym.com

Poutník nadějeSdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 24. 05. 2022 | 193 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.