Foto

Pouť po stopách svatého Františka z Assisi - Porciunkule

Porciunkule Po čase, který jsme mohli strávit v La Verně, jsme se vydali na další místo spojené se svatým Františkem a to pouze 4 km od Assisi.Naším cílem byla bazilika Panny Marie Andělské, uvnitř které se nachází kostelík Panny Marie Andělské – Porciunkule.


Porciunkule

Bazilika Panny Marie Andělské.Porciunkule

Detail sochy Panny Marie.Porciunkule

Bazilika Panny Marie Andělské.Porciunkule

Kostelík Panny Marie Andělské.Porciunkule - kostelík

Interiér kostelíku Panny Marie Andělské.Svatému Františkovi šlo především o spásu duší. Jedné noci roku 1216 náhle Kristus k němu promluvil:„Františku, tolik jsi mě prosil za ubohé hříšníky, že jsem přišel k tobě. Nyní mě můžeš pro jejich spásu prosit o milost, kterou si nejvíce přeješ." Svatý František odpověděl:„Nejsvětější Otče, i když jsem ubožák a hříšník, prosím tě, abys všem, kdo v pokání a vyznání hříchů přijdou navštívit tento kostel, udělil široké a velkodušné odpuštění s úplným prominutím všech vin."


Porciunkule - klášter

Cela svatého Františka.A tak 2.srpna na slavnost Porciunkule, můžeme získat ve všech františkánských nebo farních kostelích odpustky.Porciunkule - kostelík

Kostelík Panny Marie Andělské.V okolí tohoto kostelíka se usadili první následovníci svatého Františka.Porciunkule - klášter

Část starého kláštera.Je to také místo, kde na Květnou neděli 18. března 1214 svatý František přijímá svatou Kláru. Stříhá jí vlasy a obléká řeholní roucho. Svatá Klára žila později se svými následovnicemi v San Damianu.


Porciunkule - Svatá Klára

Vlasy svaté Kláry.Porciunkule - klášter

Socha svaté Kláry v zahradě nynějšího kláštera.Sem do Porciunkule se svatý František vrací na sklonku svého života. Umírá tak jak žil, v naprosté chudobě. Svoji pozemskou pouť končí 3.října 1226, na holé zemi.


Porciunkule - klášterPorciunkule - klášter

Ošetřovna původního kláštera - místo kde zemřel.Na tomto poutím místě jsem měla možnost již jednou být. Velice ráda jsem se sem vracela. Před 27 lety, jsem měla tu milost číst čtení při mši svaté, kterou jsme měli v kostelíku. Byl to pro mě veliký duchovní zážitek. Tentokrát zde bylo mnoho poutníků, ale i přesto jsem vnímala Boží blízkost a pokoj.


Porciunkule - kostelíkPro mě se stala Porciunkule místem, kde jsem si uvědomila, že Boží milosrdenství a odpuštění je velikým darem, který si ničím nemůžeme zasloužit. Jediné co musíme udělat je přiznat si svoji hříšnost a vydat se milosrdné Boží lásce.


Nejsvětější srdce JežíšovoZasnoubím si tě navěky, zasnoubím si tě spravedlností a právem, milosrdenstvím a slitováním
Ozeáš 2 ,19

Sdílet

| Autor: Marie Kopřivová | Vydáno dne 19. 10. 2019 | 1792 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.