Pozvání

Pěší pouť Praha - Jeníkov 2011

Krok, krok a další dva, kroky pro Marii, kroky pro Ježíše, trampoty nesu rád tiše!
Nastává čas si zařídit volno ve škole, případně dovolenou v práci, protože se blíží jedna z velmi krásných pěších poutí vedoucích z "matičky" Prahy do pozapomenutého poutního místa Jeníkov v severních Čechách.
Plakátek v PDF ke stažení a hojnému rozšíření zde! Download...
V tomto článku bych vás ráda pozvala na malou exkurzi předešlých pěších poutí a zároveň vám tak nabídla i několik informací k pouti letošní. A tak jdeme na to.
Pěší pouť začne ve středu 18.5. 2o11 v 19.00hod. u katedrály v Praze, kde bude úvodní mariánská pobožnost. Odtud budeme putovat krátký úsek na noclech.


Ve čtvrtek se ráno sejdeme na mši svatou u Pražského Jezulátka a to v 7:30hod. a poté vyjdeme na první úsek našeho společného putování.

A co nás na pěší pouti z Prahy do Jeníkova čeká a nemine?

Projdeme část Prahy a potom už půjdeme přírodou, kde bude zastávka na hradě Okoř. Dále projdeme přes Budeč, kde pobýval svatý Václav a dále se budeme ubírat podél řeky Vltavy do Nelahozevsi, kde bude noclech. V průběhu každého dne bývá sloužena mše svatá, kterou mají kněží, kteří jdou pěší pouť s námi.


V pátek výjdeme v 7.oo hodin z Nelahozevsi a budeme putovat směr Libochovice, což je asi 30 km pěšky. Během dne je příležitost k evangelizaci. Odpoledne pak také přecházíme z pražské arcidiecéze do diecéze litoměřické, což nám ještě více připomene naše společné úmysly putování. Večery potom trávíme společně, kde rozjímáme nad Písmem svatým nebo nad myšlenkou nějakého světce.V sobotu vycházíme z Libochovic opět v 7.oo hodin ráno a putujeme Českým středohořím. Kromě modlitby, zpěvu, osobních rozhovorů, rozjímání, žasnutí nad krásou Stvořitelova díla, se také nabízí možnost ke sportovním výkonům, ale nejen k nim. Své místo během celodenního putování má i odpočinek. Je možné se k nám přidat kterýkoliv den a na jak dlouhou cestu, kdo chce.

V neděli vycházíme z Kostomlat v 7.3o hodin a čeká nás už jen posledních pár hodin společné pěší pouti. Stále putujeme krásnou přírodou. Přespáváme většinou ve vlastním spacáku a na vlastní karimatce, buď na nějaké faře, ve škole, nebo v tělocvičně.


Kolem poledne pak přicházíme na poutní místo Panny Marie v Jeníkově. V kostele je nejprve modlitba k Panně Marii, matce důvěry. Potom následuje mše svatá. Po mši svaté bývá velké pohoštění, které pro poutníky připravují místní farníci. Je ještě možnost soukromé modlitby v kostele nebo rozhovor s místními lidmi.


Více informací o celé pěší pouti naleznete v přiloženém letáčku hned v úvodu tohoto článku. Dobrá příprava na pouť už začíná tím, že se člověk modlí. Proto přikládám modlitbu k Panně Marii, Matce Důvěry.

Maria, Matko Důvěry, Tys neochvějně spoléhala na Boží lásku i v nejtěžších zkouškách svého života, když jsi pociťovala nebezpečí, bezmocnost a osamocenost a tím jsi dala Pánu příležitost, aby na Tobě vykonal veliké věci. Od Tebe se chceme učit opravdově důvěřovat našemu Bohu a tak jako Ty ho vytrvale milovat za všech okolností a odevzdaně s radostí přijímat jeho vůli i kdyby měnila naše plány a byla pro nás těžká. Maria, Tvé přímluvě svěřujeme


Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 31. 03. 2011 | 5084 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.