Osobnosti

O svatosti

Templštejn 23.září má svátek svatý Pius z Pietrelciny, nazývaný též otec Pio.
Nabízím jeho několik slov o svatosti.

P.Pio

...Svatost je to, co přesahuje naše vlastní síly.
Je to dokonalé vítězství nade všemi našimi vášněmi. Je to vytrvalé a opravdové pohrdání sebou samými a věcmi tohoto světa, takže upřednostňujeme chudobu před bohatstvím, pokořování před světskou slávou, bolest před slastí.

Svatost znamená milovat bližního jako sebe a z lásky k Bohu.
Svatost znamená také to, že milujeme dokonce i toho, kdo nám zlořečí, kdo nás nenávidí a pronásleduje, a tato láska nás vede k tomu, že mu děláme dobro.

Svatost znamená, že žijeme v pokoře, nezištnosti, opatrnosti, spravedlnosti, lásce, trpělivosti, čistotě, tichosti, pracovitosti, že pečlivě plníme své povinnosti jenom proto, abychom se líbili Bohu a abychom od Boha obdrželi také zaslouženou odplatu.

Zkrátka a dobře:
SVATOST MÁ MOC PROMĚŇOVAT, jak to říkají svaté knihy, ČLOVĚKA V BOHA...

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 26. 09. 2013 | 3592 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.