Liturgický rok

Slavnost Ježíše Krista Krále

Západ slunce Dnes je poslední neděle církevního roku a je slavností Pána Ježíše, který mezi lidmi žil jako služebník všech - toho dnes oslavujeme jako Krále všech králů.
V dnešní liturgii s vírou vyznáváme velikost Božího království, jež je královstvím pravdy a života, svatosti a milosti, spravelnosti, lásky a pokoje.
Pán Ježíš


Kristus jako náš Král, to je vrchol naší celoroční cesty za Kristem.
Ježíš i nám dnes říká: „Já jsem váš Král. Já jsem král pravdy. Přišel jsem, bych vám nabídl záchranu, když mou vládu přijmete.“ Kristova vláda přináší záchranu všude tam, kde lidé začnou žít podle jeho zákonů.
Co udělá s touto nabídkou svět, to nevíme. Ale můžeme vědět, co s ní udělám já, ty.Mše svatá


Milující Bůh je denně přítomen v liturgii. Přichází k nám v každém období nějakým zvláštním způsobem, aby nám nezevšedněl.
Malování


Kristus kraluje. Jeho kralování neznamená ovládat nebo poroučet, nýbrž sloužit a dávat!
V tomto smyslu je naším Pánem a králem. Tím, který nás provází denně po celý rok. Můžeme přitom prožívat nějaký smutek, nemoc, bolest, rozladění.
On je středem všeho. Stojí na začátku, na konci, v každém okamžiku života.


Hrajeme si


Co si od nás žádá náš Král, Pán Ježíš, a co za to dává? Všude, kde si lidé pomáhají, kde jsou na sebe hodní, slouží jeden druhému, tam je jeho království.
Je můj domov, mé pracoviště, také jeho královstvím? Je jeho království také moje?


Motýl


Kristus nás nazývá všechny královským a kněžským národem. Vládne v nejhlubším středu každé duše a dává jí podíl na své vládě.
....Ježíš bude Pánem celého světa tehdy, až se mu zcela odevzdám. Ty i já celým srdcem....(P. Vojtěch Kodet)

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 23. 11. 2008 | 8834 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.