Liturgický rok

Panna Maria Královna


PM Královna Pannu Marii nazýváme Královnou. A kdo je Král? Pán Ježíš! A Boží království? To je v nás! Co to znamená? S Pannou Marií k Ježíši, k nebi , kam všichni máme směřovat. Matka Boží nás předešla a my bychom ji měli následovat.Tisíckráte pozdravujem tebe, ó Matičko Krista Ježíše,
ty jsi krása veškerého nebe, tobě se koří celá říše.
Ty jsi po Bohu ta nejprvnější, tobě čest a chválu nejpřednější,
andělé a svatí vzdávají, Královnou tebe nazývají.PM Královna


Král vládne mečem, královna Ester vládne krásou. Maria je připodobňována k Ester, která vyprosila na králi svobodu izraelskému národu.
Královna Maria má blíž ke královu srdci. A co my? Je Panna Maria Královnou mého srdce? Vládne jím?
Naším klíčem je růženec. Společně s ním a s Marií taky dobýváme královo srdce. Červená kaplička Bítov


Přijměte pozvání na slavnostní mši svatou tzv. Lucerničkovou, která bývá vždy 22.8. ve 20.00 hodin u Červené kapličky, poblíž Hradu Bítov.


Lucerničková 2008


Letošní výroční pouť celebroval P.Pavel Zahradníček. Otec jáhen ve své promluvě poukázal na důležitost našeho přebývání v neustálé Boží přítomnosti a na překážky, které nám zabraňují Bohu naslouchat.

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 17. 08. 2008 | 10781 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.