Boží doteky

Studna

Nabízím krátký a velmi výstižný příběh k zamyšlení. Jeho přečtení, nezabere více jak 3 minuty.

Byl jednou jeden dům. Byl velice starý a na dvoře tohoto domu byla studna. Nebyla nějak hluboká, ale byla velmi vydatná. Všichni obyvatelé domu k té studni chodili a čerpali dobrou, osvěžující vodu. I v létě, když bylo sebevětší parno, studna nikdy nevyschla. A tak to šlo po celé generace. Až jednou jeden syn, který zdědil dům, se odstěhoval do města. Dům zůstal prázdný a studnu nikdo nepoužíval.
Ale syn měl předsevzetí: "Až půjdu do důchodu, vrátím se do domu po rodičích, budu tam žít a budu používat tu starou dobrou studnu." Předsevzetí uskutečnil. Když však otevřel studnu a hledal vodu, zjistil, že studna je prázdná. Zavolal studnaře a říka: "Jak je to možné, vždyť tu studnu nikdo nepoužíval, jak je možné, že je prázdná? Vždyť dřív, kdy byl dům plný lidí a bylo velké vedro, studna měla vždycky vodu!" A studnař mu říká: "To je ono, nikdo ji nepoužíval. Když se ze studny bere voda, prameny se čistí, obnovují a studna dává stále více a více vody. Naopak, když se nepoužívá, pramen se zanáší a může dojít k tomu, že se úplně ztratí.Myslím, že tento příběh velmi dobře vystihuje i duchovní život. Studnou je sám Bůh a je jen na nás, jestli k jeho studni budeme přicházet a čerpat z ní, nebo jestli tento pramen tryskající vody necháme zanést nebo ho úplně ztratíme.


Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 18. 11. 2009 | 2481 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.