Boží doteky

Stalo se

Větev,tráva,mraky Co se vlastně stalo? Přece to nejkrásnější! Potkali jsme Boha! Poznali jsme Lásku! Ale neočekávejme nějaká zjevení. Ježíš se nám dává poznat v těch nejobyčejnějších okamžicích každodenního života. Právě tam, kde bychom ho vůbec nečekali.

Přichází tajemně a skrytě, v tichosti. Nabízí vše. Je to On - Pán Pánů a Král Králů. Stojí u dveří našeho srdce a čeká. Je jen na nás, zda-li ho přijmeme a necháme se jím proměnit nebo budeme-li kráčet dál životem sami.

A nyní nabízím několik pohledů, které napoví...
Na podzim

Svědectví za mnoho let. Příběh se udál před 34 roky a pisatel dodává. Od té doby nemám pochybnosti o existenci Boha a Jeho velikém milosrdenství. A vím, že hledat Pána Boha a zkušenosti s Ním, na to není nikdy pozdě. Stále musíme děkovat Bohu a Panně Marii za ochranu a starostlivost o nás. Náš život je neustálý zázrak.


Stan

Modlitba růžence vždy pomáhá. I když jsem pochybovala, tak nás Bůh neopustil a dokázal nám, jak nás miluje! Chtěla bych vás proto povzbudit k modlitbě a přeji vám, abyste dokázali svěřovat všechny svoje starosti Pánu do rukou a vytrvale s pevnou vírou prosili o vyslyšení.


Cesta

Nevyznaný hřích. Ještě po několika letech se vracím do těchto chvil se zklamáním, že člověk pohrdl Boží dobrotou a s vděkem za jeho milosrdenství a trpělivost. Počkal, až přijdu. Místo hněvu hledí očima lásky. Nikdo ti nedá větší radost než On. Nejen žil, ale stále žije pro tebe. Není jistější cesta a víc milující náruč, než náruč Boží, která zůstává stále otevřená...


Řeholnice

Trpělivost. Pán nám nedává žádnou touhu a přání zbytečně, ale proto, že nám je chce splnit. Na nás je, abychom se nechali vést jeho rukou, která dává v pravý čas a vždy jen to ,co je k našemu dobru. Pán mi dal vrchovatě všeho a zkoušel mou věrnost, trpělivost a ochotu jít po cestě, kterou znal a zná jen On.


Miminko

V poslední chvíli. V nemocničním pokoji pronesla uklízečka slova, na která nikdy nezapomenu, že Einstein se narodil jako jedenáctý a být to v dnešní době, tak by skončil v kýblu. A to byl ten impulz, kterým mi Bůh vlastně řekl všechno a nejen za to jsem mu vděčná.

(Stalo se - P.Marek Dunda)

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 03. 05. 2008 | 2769 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.