Boží doteky

Příběh o slunečnici

Příběh, který mě velmi oslovil, nabízím nyní i Vám.


Mezi starou krabicí a obalem od pracího prášku rostla malá slunečnice. Slunečnice byla jedinou květinou široko daleko. Nikdo nevěděl, proč vyrostla právě zde - na smetišti. Květina byla často smutná a v noci snila o šťavnatých loukách, o pestrých květinových polích a motýlech. Jednoho dne si před ni sedl malý rozčepýřený vrabčák a s otevřeným zobáčkem ji obdivoval."Jak jsi krásná! Nádherná!" pípal vrabec. - "To nejsem," odvětila slunečnice smutně. "To bys měl vidět moje sestry, které jsou desetkrát větší než já! Já jsem malá a ošklivá." - "Pro mě jsi ale nejkrásnější květina," švitořil vrabec a odletěl. Od té doby navštěvoval ptáček slunečnici každý den. A každý den květina trochu povyrostla a její květ více zářil. Stali se z nich přátelé.
Jednoho dne však vrabec nepřiletěl. Nepřišel ani další den. Květina si dělala velké starosti. Když se probudilado dalšího dne, ležel u ni vrabčák s roztaženými křídly a vypadal skoro jako bez života. Slunečnice se polekala: "Kamaráde, žiješ? Co se ti stalo?" Ptáček namáhavě otevíral oči. "Už několik dní jsem nenašel nic k jídlu. Mé síly jsou u konce. Přišel jsem k tobě, abych tu umřel!"
"Ne, to ne!" Volala slunečnice. "Počkej okamžik!" Naklonila svůj těžký květ dolů a na zem vypadalo několik jejich semínek. "Sezobni je, příteli, a budeš mít zase sílu." Vrabčák sezobl z posledních sil pár zrnek a zůstal vyčerpaně ležet. Druhého dne se však už cítil lépe. Chtěl slunečnici poděkovat, ale co to? Zelené okvětní lístky byly zplihlé a listy visely bezvládně dolů. "Co je s tebou, květinko?" zapípal vrabčák polekaně."Nedělej si starosti," pravila slunečnice. "Můj čas vypršel.
Víš, vždycky jsem si myslela, že na této hromadě odpadků rostu zbytečně. Ale teď vím, že všechno má svůj smysl, i když to hned nechápeme. Bez tebe bych ztratila odvahu k životu a ty bys beze mne umřel. A podívej se: na zemi leží ještě mnoho semínek. Nech některá být, a možná tu za rok vykvete mnoho slunečnic a kolem nich bude závodit hodně rozcuchaných vrabčáků a pestrých motýlů.


Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 20. 09. 2009 | 5324 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.