Boží doteky

Nebudete-li jako děti...

náruč Boží Bůh k nám mluví různými způsoby, skrze Písmo svaté, kněze… Často ale používá naše nejbližší, ty kteří mají čisté srdce, např. naše děti.

Byl takový normální všední den. Vrátila jsem se z práce, v kuchyni kopa nádobí, nevyžehlené prádlo… Už jsem to nevydržela a vybuchla jsem se slovy: „ Už toho mám dost, já tady nebudu všechno dělat.“ Syn se na mě podíval a řekl: „Mamko, proč to neřekneš rovnou, že chceš pomoct. Já umyji nádobí“. V tu chvíli mi to došlo. Čekala jsem, až mi někdo pomůže a ono nic. Oni to zase brali, že je všechno v pořádku, že vše zvládám.
Není hanba říct si o pomoc, dát najevo co si myslíme, nebo cítíme. Je důležité komunikovat, říkat věci „rovnou“ (samozřejmě s citem a tak abychom toho druhého nezranili). Nebylo to poprvé, kdy jsem si něco uvědomila s pomocí mého syna.

Otevřeme svá srdce a naslouchejme tomu, co nám říkají naše děti. I ony jsou nástrojem Božím.Kotě

"Velebím tě, Otče, Pane nebe a země, že jsi tyto věci skryl před moudrými a chytrými a žes je odhalil maličkým"Mt 11,25

Sdílet

| Autor: Marie Kopřivová | Vydáno dne 09. 10. 2009 | 3844 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.