Boží doteky

Modlitba

Západ slunce Pane, prosím o sílu. Dej mi důvtip a vynalézavost, ať si včas zaznamenám poznatky, objevy a zkušenosti, které se mě zvlášť dotkly nebo mě vyvedly z míry. Dej, ať si umím správně rozvrhnout čas.Daruj mi jemnost v rozlišování, ať chápu, co stojí na prvním místě a co je druhořadé.
Prosím o sílu být ukázněná a znát správnou míru, abych se životem neplácala, ale uměla si rozumně rozdělit čas, všímala si světlých chvil a důležitých okamžiků a alespoň tu a tam si našla čas na nějaký kulturní zážitek.
Dej mi poznat, že žádné snění, o minulosti ani o budoucnosti, mě nepřivede ani o kousek dál.
Pomoz mi konat to, co mě teď čeká co nejlépe a poznávat, že přítomná chvíle je ze všech nejdůležitější.
Chraň mě před naivní vírou, že v životě půjde všechno hladce. Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, prohry, neúspěchy a zvraty jsou samozdřejmou součástí života, a že díky jim rosteme a zrajeme. Amen

MajákSdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 10. 10. 2009 | 1792 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.