Boží doteky

Desatero pokoje

Křížová cesta v KV V dnešním článku Vám nabízím k zamyšlení myšlenky papeže Jana XXIII (1881-1963). Snad by si někdo podle uvedených dat mohl myslet, že v dnešní době už to není aktuální, opak je ale pravdou.

Kotě


Jen pro dnešek
se budu snažit prožít den, aniž bych chtěl vyřešit problém svého života najednou.


Jen pro dnešek
budu co nejpečlivěji dbát na své vystupování, abych se choval důstojně, nebudu nikoho kritizovat a už vůbec se nebudu snažit někoho korigovat nabo napravovat..... jenom sám sebe.


Jen pro dnešek
budu šťasten v jistotě, že jsem stvořen pro štěstí.....Nejenom na onom, ale také na tomto světě.


Jen pro dnešek
se přizpůsobím okolnostem, aniž bych vyžadoval, aby se okolnosti přizpůsobily mým přáním.


Jen prodnešek
věnuji dest minut svého času dobré četbě. Dobrá četba je pro život duše stejně nutná, jako je výživa nutná pro život těla.


Álej


Jen pro dnešek
vykonám dobrý skutek a nebudu o tom nikomu vyprávět.


Jen pro dnešek
vykonám něco, do čeho se mi vůbec nechce. A kdybych se snad cítl uražen, dám si pozor, aby to nikdo nezpozoroval.

Jen pro dnešek
si připravím přesný program. Možná jej přesně nedodržím, ale určím si jej. A budu se chránit před dvěma zly: před chvatem a nerozhodnodstí.

Jen pro dnešek
budu pevně věřit, že dobrotivá Boží prozřetelnost se o mne stará, jako by mimo mne nebylo nikoho na světě. Budu tomu věřit, i kdyby okolnosti nasvědčovaly opaku.

Jen pro dnešek
nebudu mít strach. Obzvláště nebudu mít strach se radovat ze všeho, co je krásné a věřit v dobrotu.
Je mi dáno po dobu dvanácti hodin vykonávat dobro; kdybych si měl myslet, že to mám konat po celý život, vzalo by mi to patrně odvahu.

Motýl


Pokud byste toužili po hlubším zamyšlení se nad těmito myšlenkami Jana XXIII. pak vřele doporučuji knihu s názvem "Žít pokojně", kterou napsal Johannes Haas

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 12. 02. 2009 | 2293 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.