Boží doteky

Čas je důvěra

Pane, my lidé stále někam chodíme, utíkáme, jsme samý spěch. Neradi čekáme, neradi vidíme, když někdo něco potřebuje, protože nikdy nemáme čas, abychom mu pomohli.
Ty, Pane, stojíš mimo čas. Tvá láska a dobrota přidělila každému jeho čas, aby v něm konal, co ty si přeješ: "Milosrdenství chci a ne oběti."
Toto své přání nám opakuješ v podobenství o Milosrdném Samaritánovi:
"Pečuj o něj! Co vynaložíš, já ti nahradím."Pane, čas, který mi dáváš, roky mého života, dny mých let, hodiny mých dnů, jsou jako nádoby, které mám až pookraj naplnit a nabídnout ti je, abys vodu mého žití proměnil ve své víno.Pane, neprosím tě tolik o čas, abych mohl ještě vykonat to či ono. Prosím tě o milost, abych v čase, který mi ještě dáš, konal svědomitě to, co ode mne chceš: Blahoslavené milosrdenství.
A čas? Čas je důvěra, kterou mi k tomu dáváš...Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 20. 08. 2009 | 2703 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.