Bylo

Vzpomínka na obláčku Irči, jeníkovské katechetky

Za chvíli tomu budou dva měsíce, co bývalá katechetka Irenka vstoupila do noviciátu k Alžbětinkám v Jablunkově. Na onen krásný den vzpomíná Monika, která poprvé zažila obřad obláčky.

,,V srpnu jsme se účastnili obřadu obláčka, při které bývalá jeníkovská katechetka Irča vstoupila do řádu Alžbětinek v Jablunkově. Museli jsme být připravení už ve čtyři hodiny ráno, abychom se stihli z jižní Moravy, kde jsme spali, dostat do Jablunkova. Jeli jsme auty. Obřad byl hezký, bylo tam plno lidí kvůli Irčině proměně. Vše se zdálo fajn, celý obřad, Irča přišla oblečená jako nevěsta i s kytkou. Když v tom se uprostřed mše objevily nůžky. Nevěděla jsem, k čemu tam jsou. Pak jeden z kněží ustřihl těmi nůžkami Irče culík pod závojem. Velmi mě to překvapilo, protože většina lidí by si nenechala ostříhat vlasy nakrátko kvůli Bohu jako Irča. Byla velmi statečná. Po obřadu jsme byli pozvání na hostinu. Bylo ho mraky, najedli jsme se a na konci dostali nanuk. Vyfotili jsme se všichni s Irčou, bylo to skvělé, dokonce tam fungovala wifina." ;-)
Monika Gáborová


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 10. 10. 2018 | 246 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.