Bylo

Velikonoce v Jeníkově 2019

Na konci dubna jsme měli možnost prožít Velikonoce spolu s místními dětmi, které na faře přespávaly od Zeleného čtvrtku do Neděle Zmrtvýchvstání. Na pobyt na faře vzpomíná Kristina Bernášková.Přijeli jsme na faru ve čtvrtek a hned po příjezdu jsme si mohli vyrobit květináč. Pekli jsme jidáše a špenátovou pizzu. A hned po tom byli k obědu těstoviny se salámem, velká lahůdka. Po obědě jsme šli zkoušet divadlo. Já jsem tam hrála dvojdocenta Usámu. Byla tam velká sranda a bavilo mě to. Pak jsme měli večeři, kde jsme si připomínali, jak večeřel Pán Ježíš s apoštoly. Po večeři jsme šli na mši svatou do Teplic, kde probíhalo mytí nohou 11 lidem, jak to dělal Ježíš učedníkům. Po mši jsme šli na hřiště do Šanova, kde jsme si to pořádně užili a byli jsme tam dlouho. Přijeli jsme na faru a byli otázky, které se týkaly mše svaté. Hned po tom jsme šli spát. V pátek jsme se nasnídali a šli jsme sbírat květiny na Boží hrob. Opět jsme zkoušeli divadlo. Hned potom jsme šli na oběd a poté jsme odešli na autobus do Teplic a tam jsme byli na obřadech, kde kněz s ministranty padal tváří k zemi. Večer jsme měli stezku odvahy a procházku lesem. V sobotu jsme ráno odešli na hřiště do Háje u Duchcova. Na hřišti jsme jezdili na lanovce. Přišli jsme z hřiště a šli jsme na zmrzlinu. Potom bylo barvení vajíček a vyrobila jsem si jich miliony. Šli jsme na vigilii a líbilo se mi tam, že jsme si všichni zapálili svíčky a nebyli rozsvícené světla. V jedenáct hodin jsme přišli na faru a oslavovali jsme vzkříšení Ježíše Krista a koukali jsme na fotky kde jsme se nasmáli. V neděli jsme vstali a šli jsme do kostela v Šanově. Po slavnostním obědě jsme hledali velikonoční balíčky na farní zahradě. Tím program končil a šli jsme domů.

Sdílet

| Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 21. 05. 2019 | 148 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.