Bylo

Vánoce na faře

Naše poslední setkání s dětmi na faře před Vánoci se podobalo samotným Vánocům. S dětmi jsme v kostele našli ozdobený stromeček a pod ním dárky.


Ačkoli Štědrý den ještě nenastal, ve středu 19. 12. jsme si udělali s dětmi vánoční večírek na faře s cukrovím a perníčky. V akční hře Na dárek bylo úkolem rozbalit velmi dobře zabalený dárek poté, co člověk hodil na hrací kostce číslo 6, navlékl do dvou kusů oblečení, slunečních brýlí a kuchyňských rukavic. Musel sebou mrsknout, protože ho mohl hned vystřídat další hráč, který hodil číslo 6. Takto se dárek rozbaloval asi 15 minut. Balíček obsahoval Ježíškovu žádost o to, aby ho děti navšívily u něj doma.
Zamířili jsme tedy do kostela, kde na nás čekala stříbrná bakule. Z ní čouhalo pár větviček a jen díky tomu šlo poznat, že se jedná o stromek, který děti zdobily předchozí den. Zazpívali jsme koledy a pak si rozdali dárky pod stromečkem. Dárky se rozbalovaly na faře. S dětmi jsme pak vyběhli ven a šli se podívat na blikající barevná světýlka v Jeníkově. Zahráli jsme si ještě hry, zatímco na faru docházeli opozdilci, kteří se nemohli večírku zúčastnit ve stanovenou hodinu. I oni pod stromečkem našli potěšení.
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 22. 12. 2018 | 188 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.