Bylo

Tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov

Přínášíme malé ohlédnutí za průběhem Tříkrálové sbírky ve farnosti Jeníkov. Na jeden týden se z dospělých i dětí stali králové a vyrazili jsme přát lidem Boží požehnání do nového roku.Tříkrálovou sbírku jsme zahájili hned první možný den - tedy v úterý 1. ledna. Na pomoc nám přijeli dva dobrovolníci z Moravy. Na faře přespávalo několik dětí již ze Silvestra. Byli jsme s nimi ráno na mši svaté v Teplicích a po obědě jsme vyrazili koledovat do Lahoště.

Pokračovali jsme i po zbytek týdne a obešli postupně i další části farnosti Jeníkov - Hudcov, Jeníkov a Oldřichov. Ve čtvrtek přijela s. k. Táňa a další dva dospělí králové. V sobotu jsme se přidali ke koledníkům z Moravy, kteří přijeli uskutečnit Tříkrálovou sbírku do Duchcova. Se sbírkou nám pomáhalo celkem 12 dětí - králů, kteří se v průběhu sbírky různě vystřídali.

Počasí nám někdy přálo méně a někdy více, ale děti byly velmi statečné. Když ve čtvrtek večer napadl sníh, daly se děti místo koledování do sněhové bitvy. Mezi úsměvné zážitky také patřilo, když jedna kolednice držela v jedné ruce křídu, kterou psala na dveře požehnání a v druhé kousek čokolády. A pak se v jedné chvíli ozvalo náhlé „křup“ a malá královna si ukousla kousek křídy.

Děkujeme všem malým i velkým koledníkům a také těm, kteří nás vřele přijali. Pokud vás zajímá průběh sbírky v Duchcově, můžete se o ní dočíst na fatymském webu zde.


Sdílet

| Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 19. 01. 2019 | 159 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.