Bylo

Silvestr na faře

Poslední den v roce 2018 jsme spolu s dětmi, mládeží a dalšími kamarády strávili na jeníkovské faře, přivítali jsme rok nový a přáli si mnoho zdraví a Božího požehnání. Nový rok jsme začali mší svatou a hned odpoledne naskočili do režimu ,,tříkrálová sbírka".


Poslední den v roce 2018 jsme spolu s dětmi a mládeží strávili na jeníkovské faře. Kromě spousty správného silvestrovského jídla a přehlídky cukroví největší zábavu představovaly nejrůznější hry. Připraven byl veliký vědomostní kvíz. Dvě družstva musela prokázat všemožné znalosti týkající se např. duchovní oblasti, hudby, zeměpisu, přírody, kultury atd. Uplynulý rok nám připomněly fotky z farních táborů, podzimních prázdnin a jiných akcí, takže jsme mohli zavzpomínat na společné zážitky. Kromě dalších her bylo nejoblíbenější karaoke, které pak přešlo v taneční show a napodobování tanečních figur známých tanečníků.
Když se přiblížila půlnoc, čekala děti poslední hra zvaná Svíčková - cesta ze svíček a plnění drobných úkolů je dovedla až do kostela, kde jsme Bohu poděkovali za právě odcházející rok. Každý se zamyslel nad svým životem a přemýšlel, co by se ještě dalo zlepšit, také jsme mohli na papírek napsat prosbu či předsevzetí do dalšího roku. Nakonec jsme se sklenkami dětského šampáňa sledovali ohňostroj, který byl vidět všude, byl opravdu překrásný a hlavně trval dlouho. Nad ránem jsme se dokopali do postele.
Ráno jsme vstávali a jeli na mši svatou do Teplic (cestou zpět jsme udělali zastávku na hřišti). Pak nás čekal oběd, po něm se děti nastrojily do tříkrálových kostýmů, popadly křídy, cukry a kalendáře a začala tříkrálová sbírka.


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 06. 02. 2019 | 199 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.