Bude a zveme

Pozvánka na XI. pěší pouť

Málokdo ví, že malá obec Jeníkov byla v minulosti poutním místem, kde si poutníci vyprošovali Boží pomoc na přímluvu Panny Marie Jeníkovské. Vyslyšení byla tak mimořádná, že je místní kněz začal zapisovat, v teplickém archivu je kronika, která vyslyšení zaznamenává.


Jak svědčí jednotlivé zápisy, chodívali tam lidé i z velmi vzdálených míst. Podobně jako na jiných poutních místech i v Jeníkově tato tradice znovu ožívá a lidé sem přicházejí svěřit Bohu u Panny Marie – Matky Důvěry své radosti i těžkosti.
S myšlenkou uspořádat pěší pouť z Prahy do Jeníkova přišlo společenství FATYM, které má sídlo ve Vranově nad Dyjí a již řadu let se o jeníkovskou svatyni stará.
Tato pouť má i symbolický význam. Vychází se od chrámu svatého Víta v Praze, který je duchovním středem naší země. Prochází se přes svatováclavskou Budeč, kolem hory Říp a malebnou krajinou Českého středohoří. Pouť je završena v podkrušnohorském Jeníkově.
Symbolicky je tím spojena minulost i současnost naší země s jejími duchovními kořeny.
Poutníky doprovází automobil, který veze jejich zavazadla a případně ,,sbírá“ ty, kteří už nemohou. Během cesty je řada milých zastavení. Neschází duchovní i zábavný program a oněch zhruba 100 km se zvládne snadno. Poutníci nocují ve svých spacácích na předem domluvených místech. Každý si stanovuje svůj úmysl, na který pouť koná.
Nezbývá, než pozvat i ostatní, aby se dostavili ve středu 13. 5. 2015 v 19.00 hod.k hlavnímu vchodu katedrály svatého Víta, anebo se k poutníkům připojili během cesty.

S sebou: Růženec, spacák, karimatku, pláštěnku, jídlo na 4 dny (po cestě je možno dokoupit). Dopravu zpět si zajišťuje každý sám (vlakové nádraží cca 2 km, autobusové nádraží Teplice cca 4 km od Jeníkova). Zavazadla poveze doprovodné vozidlo. Zápisné 100,- Kč.

Trasa pouti:
Začneme ve středu 13. 5. 2013 v 19.hod. u Chrámu sv. Víta v Praze Nocujeme v Praze
čtvrtek 14. 5. v 6:45 zahájení v kostele u sester Boromejek v Praze pod Petřínem mší svatou nocleh v obci Nelahozeves (cca 30 km)
pátek 15. 5. odchod v 7.00 h., nocleh v obci Libochovice (cca 30 km)
sobota 16. 5. odchod v 7.00 h., Mše svatá v Teplé za Třebenicemi mezi 11. a 12.hod. nocleh v obci Kostomlaty (cca 30 km)
neděle 17. 5. odchod v 7.30 cca 13.00 poutní mše svatá v Jeníkově je možné se kdekoliv přidat.

Přihlásit na pouť se můžete na emailu: marek@fatym.com nebo také na tel. 515 296 384
U katedrály v PrazeMše svatá na Strahověputování

Poutnice a poutníče při odpočinkua zase putováníSpolečná fotka poutníků u našich dobrodinců v Teplé na zahraděMše svatá v jeníkovském chrámě sv. Petra a PavlaSpolečná fotka s místními v Jeníkově

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 24. 04. 2015 | 1163 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.