Bylo

Noc kostelů v kapličce v Lahošti

V pátek 24. 5. 2019 při Noci kostelů byly otevřeny kostely a kapličky po celé České republice. Ani krásná kaplička Panny Marie v Lahošti nezůstala pozadu a do této akce se také zapojila.


Otevření kapličky začalo v 16 hodin zvoněním zvonu. Na zvonění se podílela skoro dvacítka pomocníků, která se potom zapojila do naučné dětské hry. Kdo správně zodpověděl otázky týkající se kapličky a vystavených předmětů v kapličce, složil příběh a dokázal ho převyprávět, získal malou odměnu. Od 18:30 byla možnost si vyslechnout čtení ze zajímavé knihy Dějiny, jak je možná neznáte. V 19:30 byla na programu modlitba za všechny, kteří prožívají těžkosti. Modlitba byla ještě rozšířena o prosby a poděkování Bohu a biblické příběhy. Dále proběhla malá exkurze po kapličce a vysvětlení, k čemu se používají vystavené liturgické předměty. Návštěvníci si kromě nich mohli prohlédnout i ornáty a štoly používané před 2. vatikánským koncilem i ornáty se štolami používané dnes. Měli také možnost si domů odnést duchovní literaturu nebo časopis.
Letos do kapličky Panny Marie v Lahošti zavítalo přesně 30 návštěvníků.

LahošťSdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 30. 05. 2019 | 159 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.