Bylo

Mikulášské turné v Jeníkově a okolí

Náš jeníkovský Mikuláš začal pracovat až o víkendu 8. a 9. 12. V těchto dnech se stavil v Hudcově, Lahošti, Oldřichově a Jeníkově, měl s sebou i pytel dobrot a hodného anděla k ruce. V té samé době byla možnost pro děti z Jeníkova si zahrát na faře hry s táborovými vedoucími.

Celý program začal již v pátek 7. 12. na jeníkovské faře hrami připravenými návštěvníky z Brna, kteří se v minulosti velmi osvědčili jako táboroví vedoucí a tento víkend přijeli na jeníkovskou faru pomoci. Nikoho nevyděsila rychle houstnoucí tma, protože hra na lišku i hra na sfoukávání svíček všechny velmi bavila, i když nebylo skoro nic vidět.
V sobotu odpoledne probíhala mikulášská nadílka v Lahošti, kde se rozdalo přes dvacet balíčků. Mikuláše doprovázel anděl. Čert zůstal v pekle, ale ani to nestačilo, aby se některé děti při pohledu na Mikuláše nerozbrečely. Následovalo nadělování v Hudcově a Oldřichově.
Na jeníkovské faře se ve stejnou dobu, co Mikuláš rozdával sladké balíčky, odehrávala další přehlídka her. Opět si děti zahrály na lišku a oblíbenou schovávanou, když začalo pršet, přesunuly se na faru a bavily se stavěním komínu ze sirek na hrdlo lahve. Osvědčila se i hra na postupné odhalování obrázků. Radostí byla návštěva dětí z Duchcova, které byly s námi v létě na táboře.
Další bod programu bylo přespání na faře. V neděli ráno jsme vyrazili pěšky do Duchcova do malé kaple zasvěcené sv. Barboře. Mši svatou jsme doprovodili zpěvem písní z tábora a během mše byla i vzpomínka na nedávno zemřelou prababičku slečny, která s námi prožívala tento víkend. Odpoledne se děti dostavily na malé posezení na faře a po hře kufr jsme se odebrali do kostela, kde po modlitbě chval navštívil kostel sv. Mikuláš. Po několika pochvalách, ale i pokáráních jeho pomocník anděl rozdal dětem sladké balíčky (některé i s uhlím). Následovala poslední hra na faře, čímž byl mikulášský víkend ukončen.
Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 17. 12. 2018 | 222 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.